Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Polskie lotniska gotowe na futbolową gorączkę


01-06-2012


30 maja na Lotnisku Chopina odbył się briefing prasowy podsumowujący przygotowania polskich lotnisk do obsługi zwiększonego ruchu pasażerskiego w czasie turnieju Euro 2012 - Wszystko zapięte jest na ostatni guzik – zapewnił Rafał Marczewski, krajowy koordynator ds. lotnisk w spółce PL.2012.


- W czasie trwania mistrzostw Europy do Warszawy przyleci co najmniej 750 nierozkładowych samolotów charterowych, które przywiozą kibiców na mecze rozgrywane na Stadionie Narodowym – poinformował dyrektor lotniska Michał Marzec.

Łącznie ze „zwykłymi” czarterami oraz rejsami rozkładowymi, w warszawskim porcie wyląduje ponad 16,5 tys. samolotów. Liczba oferowanych miejsc dla pasażerów sięga 2 milionów.


Marzec przypomniał, że dla obsłużenia tego wzmożonego ruchu konieczne było zniesienie ograniczeń w liczbie startów i lądowań w porze nocnej. W kwietniu Parlament znowelizował ustawę o organizacji turnieju Euro 2012 dzięki czemu w czasie mistrzostw w portach lotniczych miast-gospodarzy mistrzostw nie będą obowiązywały ograniczenia w liczbie wykonywanych operacji. Dotyczy to lotnisk w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Decyzja o zniesieniu ograniczeń w lotach dziennych i nocnych przyczyni się do zwiększenia przepustowości i dostępności portów lotniczych i przestrzeni powietrznej.


W przypadku Lotniska Chopina oznacza to, że możliwe będzie odprawienie kibiców, którzy bezpośrednio po meczu na Stadionie Narodowym przyjadą na lotnisko i będą chcieli wrócić samolotem do domu.


- To ważne ułatwienie, ponieważ bez zniesienia limitu operacji nocnych nie moglibyśmy odprawić samolotów z kibicami zaraz po meczu. Musieliby oni czekać na swój lot aż do rana następnego dnia – powiedział Michał Marzec.


Dyrektor przypomniał również, że podczas piłkarskich mistrzostw dojazd do Lotniska Chopina może być nieco bardziej utrudniony niż zwykle. Od 2 czerwca na ulicy Żwirki i Wigury, która jest główną arterią łączącą lotnisko z centrum miasta, jeden z dwóch pasów ruchu w każdym kierunku wydzielony zostanie do wyłącznej dyspozycji komunikacji publicznej.


– Warto pamiętać o możliwości skorzystania z innych dróg i o konieczności zarezerwowania dodatkowego czasu przeznaczonego na dojazd do lotniska – przypomniał Marzec.


Źródło: lotnisko-chopina.pl


Komentujesz: Lotniska gotowe na futbolową gorączkę

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lotnisko, lotnisko chopina, euro 2012


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie