Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

LOT otworzył nowe połączenie do Pekinu


31-05-2012


Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie z Warszawy do Pekinu. Rejs inauguracyjny wystartował z Lotniska Chopina we wtorek 29 maja o godz. 16.10. Honorowymi gośćmi na pokładzie byli: Pierwsza Dama Anna Komorowska oraz członkowie Misji Gospodarczej z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem na czele.


Wznowienie przez narodowego przewoźnika rejsów do Chin jest kolejnym etapem wdrażania strategii PLL LOT S.A. „Wschód spotyka Zachód” realizowanej od 2011 roku. Otwarcie nowego kierunku do Pekinu było możliwe dzięki wynegocjowanym przez LOT, bardzo korzystnym slotom, czyli godzinom startów i lądowań na lotnisku w Pekinie. Polski przewoźnik otrzymał również zgodę od władz rosyjskich na przeloty nad Syberią, co umożliwi latanie najkrótszym korytarzem powietrznym. Wpłynie to w znacznym stopniu na oszczędność zużywanego paliwa i krótszy czas przelotu do Pekinu.


Istotną rolę przy uruchomieniu przez LOT połączenia do Chin odgrywa hub przewoźnika, czyli Lotnisko Chopina w Warszawie, aspirujące do miana centrum przesiadkowego Europy Środkowej. Warszawski port wpisuje się tym samym w obsługę rosnącego ruchu lotniczego pomiędzy Azją oraz Europą Zachodnią oraz Wschodnią.


- LOT powraca do najbardziej rozwijającego się regionu świata, na Daleki Wschód. Jesteśmy świetnie przygotowani do otwarcia połączenia do Pekinu. Mamy dogodne sloty, zaledwie dziewięciogodzinny rejs, wysokiej klasy lotniska umiejscowione w centrach obu miast, współpracę z partnerem ze Star Alliance z Air China oraz wysokie standardy obsługi na pokładach. Prestiż połączenia LOT-u do Pekinu podniesie z pewnością Boeing 787 Dreamliner, który już wkrótce będzie operował na tej trasie – mówi Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A.


Warto wspomnieć, że PLL LOT S.A. obsługują trasę Warszawa-Pekin wspólnie z flagowym przewoźnikiem Kraju Środka - Air China na zasadach code-share. Pozwala to LOT-owi korzystać z szerszej sieci sprzedaży chińskiego przewoźnika. Dzięki tej współpracy pasażerowie polskich linii mogą korzystać z atrakcyjnych taryf i połączeń także poza Pekin m.in. do Szanghaju, Guangzhou, Shenzen czy Hongkongu.


Połączenie do Pekinu jest realizowane trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele o godz. 16.10 (przylot do Chin o godz. 6.35 czasu lokalnego), zaś rejsy z Pekinu do Warszawy odbywać się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 8.45 (przylot do Warszawy o godz. 12.40 czasu lokalnego). Loty wykonywane są czasowo samolotami Boeing 767-300 , ale od listopada sukcesywnie będą je zastępować Boeingi 787 Dreamliner.


Dla pasażerów pierwszego rejsu do Pekinu LOT przygotował niespodzianki przy stanowiskach odpraw na Lotnisku Chopina. Podróżni otrzymali upominki oraz zostali poczęstowani tortem ozdobionym smokiem z lukru, a samo lotnisko zostało zaaranżowane w chińskim stylu. Nad stanowiskami odpraw oraz przy wejściu na teren terminalu zawisły chiński lampiony, przy wejściu do samolotu ustawiono tradycyjne rzeźby lwów chińskich (zwanych też psami Fo lub Foo) a pasażerowie odprawiając się przechodzili pod specjalną bramą tzw. Pailou. Jednocześnie po lotnisku przechadzali się animatorzy tańca smoka oraz hostessy ubrane w tradycyjne stroje chińskie Quipao rozdając wszystkim pasażerom ciasteczka z wróżbą.


Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: LOT otworzył nowe połączenie do Pekinu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lotnisko chopina, chiny, pekin


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie