Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

LOT największą linią lotniczą w Polsce


03-09-2010


Według najnowszych danych opublikowanych dzisiaj przez Urząd Lotnictwa Cywilnego PLL LOT pozostają największym przewoźnikiem na polskim rynku. Pasażerowie LOT-u stanowią prawie 29% wszystkich osób korzystających z transportu lotniczego w Polsce.
Jak informuje ULC wynik jest aż o 0,6 punktu procentowego lepszy niż w analogicznym okresie 2009 roku. Tym samym LOT wciąż wyprzedza największych przewoźników niskokosztowych w kraju - linie Wizzair oraz Ryanair, które w drugim kwartale bieżącego roku przewiozły kilkaset tysięcy mniej pasażerów.

Dzisiejszy raport ULC to dla nas bardzo dobra wiadomość potwierdzająca słuszność prowadzonej przez nas polityki sprzedażowej oraz sposobu budowania siatki połączeń. Z jednej strony zwiększamy dostępność biletów w niższych taryfach, w związku z czym więcej pasażerów korzysta z naszych usług. Z drugiej strony zaś podejmujemy odważne decyzje o zamykaniu nierentownych połączeń, które nie pozwalają nam na wypełnienie samolotów i w zamian otwieramy połączenia, na które bilety sprzedają się w stu procentach – mówi Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Pasażerowie coraz częściej zauważają, że w lotnictwie nie ma biletów za symboliczną złotówkę. W Polskich Liniach Lotniczych LOT płaci się jedną, całkowitą cenę za bilet, co powoduje, że klienci tzw. tanich linii coraz częściej wracają do nas - dodaje.

W tym roku LOT uruchomił już 5 nowych połączeń do Tallina, Bratysławy, Bejrutu, Kaliningradu i Erewania. Na jesieni planowane jest otwarcie kolejnych bezpośrednich połączeń
z Damaszkiem, Kairem, Tbilisi i Hanoi. Bilety na wszystkie nowe trasy są już dostępne w sprzedaży.


informacja prasowa

Komentujesz: LOT największą linią lotniczą w Polsce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie