Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Łódź: wille i pałace


02-12-2009

 

Wille i pałace to obok fabryk tekstylnych najbardziej charakterystyczne łódzkie obiekty architektoniczne, które powstały na na przełomie XIX i XX wieku.

 

Dziś w Łodzi można zobaczyć ponad 200 fabrykanckich rezydencji. Dawne pałace są siedzibami najważniejszych urzędów, instytucji, muzeów; wciąż jeszcze zachwycają przepychem i różnorodnością form. 26 najciekawszych obiektów tworzy szlak turystyczny „Wille i pałace”.

 

W przestrzeni Łodzi pojawiły się nietypowe tabliczki opisujące budowle. Poza wielojęzycznymi informacjami znajduje się również  fotokod. Za pomocą telefonu komórkowego można dotrzeć do informacji o zabytku w trzech wersjach językowych.

 

Ten nowatorski projekt jest realizowany przez Urząd Miasta Łodzi, Centrum Informacji Turystycznej oraz firmę MobileMS. Projekt wykorzystuje najnowsze technologie używane już od dawna w Japonii.

 

Łódź została pierwszym w Polsce miastem z mobilnym przewodnikiem dostępnym w telefonie komórkowym - najbardziej osobistym wyposażeniu współczesnego człowieka.

 

źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Łódź: wille i pałace

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie