Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Łódź: Od 31.10 latamy z Łodzi na narty w Alpy


04-11-2010


Od niedzieli 31.10.2010 nowe połączenie z lotniska im. Reymonta otworzył ryanair. Startując z Łodzi można wylądować w Bergamo, niedaleko Mediolanu.

Samoloty do Orio al Serio International Airport, lotniska w pobliżu Bergamo, około 45 kilometrów od centrum Mediolanu, startują dwa razy w tygodniu - w czwartek i w niedzielę. Przelot trwa dwie godziny i piętnaście minut. - Czwartek to wspaniały dzień, żeby wybrać się na weekend do Włoch i pojeździć na nartach - mówił przed dwoma miesiącami, kiedy zapowiadano otwarcie połączenia, Tomasz Sadzyński, pełniący funkcję prezydenta Łodzi.


Bilet w jedną stronę na niedzielny lot kosztował nieco ponad 250 zł. Wejście na pokład samolotu wracającego do Łodzi w czwartek 160 zł. - To nasze czwarte połączenie z Polski do Włoch - podkreśla Laszlo Tamas, przedstawiciel tanich linii lotniczych Ryanair na Europę Środkową. - Czujemy się związani z Łodzią i chcemy się tu rozwijać.

Bilety na pierwszy lot do Mediolanu - Bergamo wykupiło 49 osób (na przylot do Łodzi 52). - Z każdym następnym rejsem ta liczba wzrasta. Jedenastego listopada z Łodzi do Włoch poleci już co najmniej 138 osób - mówi Katarzyna Dobrowolska, rzeczniczka lotniska.

Mediolan - Bergamo jest szóstym - po Londynie (Stansted), Liverpoolu, East Midlands, Dublinie i Edynburgu - lotniskiem, na którym lądują samoloty Ryanair startujące z Łodzi. Witold Stępień, wicemarszałek województwa łódzkiego: - Myślę, że połączenie ze światową stolicą mody przyniesie naszemu miastu korzyści turystyczne i biznesowe.

Katarzyna Dobrowolska, opowiada, że zadowolenie z uruchomienia nowej powietrznej trasy już sygnalizują organizatorzy Fashion Week i włoscy szefowie łódzkiego Indesitu.

W zimowym rozkładzie lotów będzie jeszcze jedno połączenie, którego nie było latem. Znów będziemy mogli latać z Łodzi do Sztokholmu. W latach 2008 i 2009 pasażerów na tej trasie obsługiwała linia ryanair. Teraz latać będziemy z wizzairem. Pierwszy lot - 18 grudnia.


źródło: Gazeta Wyborcza Łódź / www.rotwl.pl
foto: www.rotwl.pl

Komentujesz: Łódź: Od 31.10 latamy z Łodzi na narty w Alpy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie