Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Łódź: Gwiazdka z Piotrkowską15-12-2011


Świąteczne specjały kulinarne, rękodzieło, zabawki i biżuterię będzie można kupić podczas świątecznego jarmarku "Gwiazdka z Piotrkowską", który wczoraj rozpoczął się na tej najbardziej znanej ulicy Łodzi. W trakcie jarmarku zaplanowano m.in. koncerty kolęd i paradę Mikołajów na rowerach i motocyklach.


Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podkreśliła, że po latach miasto wraca do tradycji świątecznego jarmarku na popularnej "Pietrynie". "Mamy już iluminację świąteczną, typowy świąteczny kiermasz. Zapraszam łodzian, żeby korzystali z tej atmosfery i poczuli zapach zbliżających się świąt" - mówiła Zdanowska. Jarmark organizuje Fundacja Ulicy Piotrkowskiej wraz z Urzędem Miasta.


Przez tydzień na straganach ustawionych wzdłuż fragmentu "Pietryny" można będzie kupić m.in. pierniki, wypieki, ryby wędzone, grzane wina i miody pitne, a także rękodzieło, zabawki, książki, biżuterię i pamiątki z Łodzi. Na czas trwania jarmarku w Pasażu Schillera ustawiony został las choinek, a na specjalnie przygotowanej "choince obywatelskiej" swoją ozdobę będzie mógł zawiesić każdy łodzianin. Na najbliższy weekend zaplanowano dodatkowe atrakcje. Będą m.in. pokazy psów husky, koncerty kolęd oraz "mikołajowa" parada rowerzystów i motocyklistów.


Na zakończenie "Gwiazdki z Piotrkowską", w środę w Pasażu Schillera odbędzie się koncert kolęd, a prezydent Łodzi złoży łodzianom życzenia.


Źródło: PAP/turystyka.wp.pl


Komentujesz: Łódź: Gwiazdka z Piotrkowską

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: łódź, kiermasz świąteczny, piotrkowska, jarmark świąteczny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie