Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Lepiej poznasz zabytki w Gorzowie Wielkopolskim31-10-2011

 

W grudniu na wszystkich gorzowskich zabytkach pojawią się specjalne tablice informacyjne w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim – poinformowała PAP rzeczniczka magistratu w Gorzowie Anna Zaleska.

 

Tablice z podstawowymi informacjami na temat danego zabytku zostaną wykonane z bezbarwnej pleksi w formacie 40 cm na 40 cm. Tablic będzie 72, czyli tyle, ile jest wpisów do rejestru zabytków. Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy tego zlecenia.

 

„Opisy, które pojawią się na tablicach, będą w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Oczywiście na tablicach znajdzie się logo miasta Gorzów - Przystań, oraz międzynarodowy znak, że zabytek jest chroniony” - powiedziała Sylwia Groblica, miejski konserwator zabytków w Gorzowie.

 

Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja gorzowskich zabytków oraz podniesienie walorów turystycznych miasta.

 

Do najciekawszych zabytków Gorzowa należy zaliczyć m.in. średniowieczną katedrę, która jest najbardziej rozpoznawalnym budynkiem w centrum tego miasta. Niedawno wyremontowany został XVIII-wieczny spichlerz na lewym brzegu Warty. Odwiedzając Gorzów trzeba koniecznie obejrzeć pozostałości murów obronnych, wille dawnych fabrykantów i wiele bogato zdobionych kamienic.

 

 

źródło: podroze.onet.plKomentujesz: Lepiej poznasz zabytki w Gorzowie Wielkopolskim

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • nudynapudy

    Nigdy nie byłam w gorzowie wielkopolskim. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest tam aż tyle zabytków. Chętnie się tam wybiore przy najbliższej okazji, pewnie tablice już będą wisiały

    nudynapudy

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł