Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Lębork: protest wędkarzy

29-05-2009

 

""Jezioro Lubowidzkie to 167 ha tafli wody. Od Agencji Rolnej Skarbu Państwa dzierżawi je koło PZW. Większość terenów wokół należy do nadleśnictwa, 0,3 ha ma gmina Nowa Wieś, część działek jest własnością prywatnych właścicieli. Od lat lęborczanie narzekają, że nad jeziorem nic się nie dzieje. 

 

 

- Działalność PZW skupia się na ochronie przed kłusownikami i zarybianiu. Dzierżawimy samą taflę wody, nawet jeśli chcemy zbudować pomost, musimy mieć na to zgodę Skarbu Państwa - mówi Mariusz Szczepaniak, prezes lęborskiego PZW. Zresztą wędkarze nie kryją, że nie w smak im ściąganie nad Lubowidz większej liczby turystów.

 

Powierzchnia jeziora to strefa ciszy i to podoba się mieszkańcom Lęborka i okolic. Większość z nich przyjeżdża tutaj, żeby pospacerować. Lęborczanie jednak narzekają. Marzyłaby im się przystań lub choćby miejsce, gdzie na chwilę można przysiąść i odpocząć. O ożywieniu otoczenia jeziora mówi się od lat.

 

Spotkanie w tej sprawie odbyło się rok temu, ale wspólnego planu działania nie opracowano i nie wiadomo, czy się uda. Zwolennicy pozostawienia naturalnego wyglądu Jeziora Lubowidzkiego powinni być zadowoleni. Przynajmniej na razie, nad jeziorem nic się nie zmieni.


źródło: PAP/podroze.onet.pl

 Komentujesz: Lębork: protest wędkarzy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie