Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2136)

Witaj w Podróży nr 34, luty/marzec 2013

Kuba - wyspa gorąca


09-01-2012


Kuba to Hawana, 50-letnie oldtimery, rajskie plaże, szafirowe morza i popadająca w ruinę kolonialna architektura. Kuba to salsa, rum i cygara, Trinidad i Buena Vista Social Club, Hemingway, Fidel i Che, a nade wszystko gorącokrwiści wyspiarze. Orgia kształtów, zapachów, rytmów i kolorów. Tropikalna mieszanka tradycji, rewolucji i niespełnionych marzeń.

Tekst Katarzyna Sołtyk


Moja przygoda z Kubą zaczęła się na bulwarze Malecón w Hawanie. Po morzu biegały białe grzywacze, a stare krążowniki szos przemykały pomiędzy kolejnymi falami słonej wody. „Samochodowy surfing” – pomyślałam, przyglądając się, jak woda rozbryzguje się o nabrzeże i przelewa przez mur oddzielający promenadę od morza, by zalać wąski chodnik, szeroką jezdnię, przechodniów i przejeżdżające auta.

– Jaki piękny kwiat – usłyszałam niedługo potem od przypadkowego kubańskiego przechodnia. – Rzeczywiście ładny – przytaknęłam, patrząc na gardenię, którą trzymałam w dłoni. – Ale ja mówiłem o tobie – dodał Kubańczyk. Cóż że kłamstwo? Ale jakie piękne!

Oprócz plaż i zabytków to właśnie wyjątkowo otwarci i przyjaźni ludzie, niezwykła atmosfera oraz wszechobecna muzyka przyciągają na Kubę każdego roku miliony turystów. Kubańczycy swoją pasją i radością życia potrafią zarazić największego nudziarza i malkontenta...Pełen artykuł poświęcony Kubie znajdziecie w najbliższym, 34. numerze magazynu Witaj w Podróży, który pojawi się w sprzedaży na początku lutego 2013 r.


Komentujesz: Kuba - wyspa gorąca

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: karaiby, kuba


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie