Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Opowieść 7: Mazury Krystyny Jandy11-08-2011


Mazury są wspaniałą sceną, na której codziennie wystawiany jest najpiękniejszy spektakl z udziałem natury, a rolą człowieka jest – podziwiać w ciszy i nie zostawić po sobie śmieci na widowni. Maksym Gorki powiedział: "Człowiek to brzmi dumnie" – jednak myślę, że gdyby żył w naszych czasach, jego myśl brzmiałaby: "Kobieta to brzmi dumnie". Szczególnie Kobieta, którą jest „Człowiekiem z marmuru” i z „…żelaza” jednocześnie...


Kobieta, która w swoim życiu wcieliła się już w setki postaci (kolejne przed Nią) i za które otrzymała dziesiątki nagród, łącznie ze Złotą Palmą w Cannes. Kobieta, która gra, reżyseruje, śpiewa, pisze felietony, wydaje płyty i książki, prowadzi teatr. Kobieta, która jest „Na zakręcie” swojego, wspaniałego życia i w krótkich chwilach wytchnienia, potrafi cudownie przeistoczyć się w szumiący swojsko „Tatarak”… Krystyna Janda.


Opowieści znanych i lubianych o Mazurach to nowy cykl, który organizatorzy kampanii „Mazury Cud Natury” rozpoczęli na 100 dni przed ogłoszeniem listy 7 Nowych Cudów Natury – światowego konkursu Fundacji „New7Wonders”.
Pierwsze opowieści przedstawili już Agata Kulesza, Karol Strasburger, Maja Hirsch, Cezary Morawski, Piotr Cieplak oraz Justyna Sieńczyłło.


Wszystkie opowieści można przeczytać na oficjalnej stronie kampanii „Mazury Cud Natury” - www.mazurycudnatury.org


Komentujesz: Krystyny Jandy opowieści o Mazurach...

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warmia i mazury, mazury cud natury, spotkania podróżników, 101 opowieści mazurskich nocy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie