Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Krewni Euro w Muzeum Narodowym w Poznaniu03.12.20106 grudnia po raz szósty w Poznaniu odbędzie się akcja Krewni Euro. „Mikołajki” to dzień prezentów i najlepsza okazja, by podarować krew ludziom, dla których oznacza ona uratowane życie lub powrót do zdrowia. Tym razem akcja odbędzie się w Muzeum Narodowym w Poznaniu i potrwa od 9.00 do 17.00.

Mikołajkowej zbiórce krwi Krewni Euro towarzyszyć będą również niespodzianki dla jej uczestników. Każdy, kto tego dnia odda krew otrzyma pamiątkowy kalendarz ścienny z widokami Poznania, gospodarza Euro 2012 oraz fotografiami Krewnych Euro w akcji. Pozwoli on wszystkim zainteresowanym zaplanować udział kolejnych zbiórkach krwi.


Z myślą o nadchodzących świętach uczestnicy akcji otrzymają również pamiątkową ozdobę bożonarodzeniową, będącą zaproszeniem do udziału w uroczystej iluminacji choinki miejskiej, tego dnia o godzinie 17.00. Jej dekoracja dedykowana jest w sposób szczególny Krewnym Euro, a więc wszystkim poznaniakom, którzy nie tylko przy okazji świąt włączają się do pomocy potrzebującym i są wrażliwi na los ludzi dotkniętych chorobą lub walczących o życie. W trakcie zbiórki będzie przygotowywany teledysk z udziałem Krewnych Euro śpiewających kolędę. Każdy będzie mógł stanąć przed kamerą z mikrofonem i zaśpiewać jej fragment. Kolęda będzie emitowana w jednej z poznańskich stacji telewizyjnych podczas świąt.Poprzednie akcje „Krewnych” cieszyły się rosnącą popularnością. Dotąd krew oddało 885 osób, z czego 347 osób włączyło się do rejestru dawców szpiku. Zebrano 390 743 mililitrów krwi. Rozdano ponad 1200 kart zawierających zgodę na transplantację narządów i tkanek po śmierci. Podczas najbliższej akcji do pobierania kart zawierających zgodę na transplantację narządów zachęcali będą pacjenci po przeszczepach, będący najlepszymi ambasadorami idei ratowania życia.

Komentujesz: Krewni Euro w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, wielkopolska, muzeum narodowe, krewni euro, zbiórka krwi


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie