Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie


05-06-2012


4 czerwca wystartowała ogólnopolska kampania społeczna Fundacji Allegro All For Planet "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie", której celem jest popularyzowanie roweru jako środka transportu przyjaznego środowisku naturalnemu.


Akcja skierowana się do dwóch najważniejszych grup docelowych. Pierwsza to mieszkańcy polskich miast, którzy na co dzień korzystają z samochodów, a o rowerze myślą wyłącznie w kategoriach rekreacji. Druga to aktywni cykliści, którzy jednak bardzo często narzekają na brak infrastruktury, ścieżek rowerowych i miejsc, w których można bezpiecznie zaparkować rower. W celu aktywizacji obydwu tych grup, powstała koncepcja interaktywnego konkursu, który połączy nowoczesne technologie z jazdą na rowerze.


Uczestnicy zabawy "kręcą kilometry" albo w animacji online (na stronie www.zaparkujklimatycznie.pl), albo na rowerze w terenie. W tym celu zaprojektowano aplikację mobilną (iOS i Android), która w oparciu o sygnał GPS odmierzy dystans 10 kilometrów potrzebnych do udziału w konkursie. To jednak tylko niewielka część funkcjonalności aplikacji mobilnej. Służy ona jednocześnie jako informator o lokalizacji stojaków rowerowych Fundacji Allegro All For Planet oraz podręczna baza ciekawych tras rowerowych.


Żeby jeszcze wzmocnić zaangażowanie uczestników akcji, wykorzystano także element rywalizacji grupowej. Dzięki temu na ulicach polskich miast stanie wkrótce kolejnych 100 klimatycznych stojaków Fundacji Allegro All For Planet.


- Podstawą gry o nagrody indywidualne jest pokonanie 10 km (online lub na rowerze). Uczestnik przekazuje jednak równocześnie przejechany dystans na konto swojego województwa. W oparciu o przejechane kilometry, powstaje ranking regionów, które z kolei rywalizują o oryginalne stojaki rowerowe Fundacji Allegro All For Planet. Co warto podkreślić, to uczestnicy konkursu - korzystając ze strony www i aplikacji mobilnej - wskażą nam miejsca, gdzie najbardziej brakuje miejsc parkingowych. A my je tam postawimy - mówi Krzysztof Śpiewek, dyrektor ds. projektów specjalnych w dziale marketingu Grupy Allegro.


Kampania będzie trwała do 31 lipca.


Źródło: Serwis Informacji Zleconych PAP


Komentujesz: Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: rower, turystyka rowerowa, ekologia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie