Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Afryka dzika, dawno odkryta...20-04-2011


Jak wygląda Czarny Ląd na początku nowego, 2011 roku? Jak prezentuje się jego kultura, sztuka, muzyka? Jak wyglądają trudności, z którymi się boryka? „Czy Afryka naprawdę jest uboga?” - to pytanie będzie myślą przewodnią Festiwalu Afryka 2011, który w dniach 5-8 maja odbędzie się w Krakowie. Organizatorem festiwalu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Etnica i Unique Brands.


Ludy Malinke zamieszkujące Afrykę Zachodnią dały światu jeden z najciekawszych istniejących systemów rytmicznych, przejawiających się obecnie w sztuce baletów narodowych takich krajów jak Gwinea czy Mali. To właśnie u takich wykonawców nauki pobierał polski zespół Foliba, który otworzy festiwal pokazem fotograficznej dokumentacji ich ostatniej, trzymiesięcznej muzycznej wyprawy po zachodnim wybrzeżu.


Druga część festiwalu oddaje piętno kolonializmu odbite na Czarnym Lądzie, pokazując kulturową fuzję oraz nurt World Music, wyrażone warsztatami tanecznymi i muzycznymi. Zwieńczeniem tej części będzie koncert Trans-Mandali, formacji utworzonej specjalnie na ten występ z młodych muzyków z całej Polski, z których każdy specjalizuje się w innym instrumencie etnicznym.


Więcej informacji na stronie www.etnica.org.pl


Komentujesz: Krakowski Festiwal Afryka 2011 w maju

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, letnie festiwale, spotkania podróżników, afryka 2011


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


 • claudia321

  Uwielbiam tak egzotyczne widowiska. Szkoda, że mamy tak mało gości z tych stron. Mam nadzieje, że uda mi się zobaczyć to całe przedsięwzięcie :)

  claudia321

 • xoox4

  Afryka to zdecydowanie najbarwniejszy z kontynentów, kiedyś na pewno się tam wybiorę, i mam nadzieje, że nie skończe na Egipcie ;) ten festiwal może być rzeczywiście ciekawy

  xoox4

 • Czarkovsky96

  Ciekawa inicjatywa! Zawsze interesowała mnie afryka ale z powodów oczywistych ciężko urządzić wyjazd. Mogłem co najwyżej czytać książki i oglądać zdjęcia. Teraz będę mógł zobaczyć...

  Czarkovsky96

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł