Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Krakowski Bieg Kelnerów już w sobotę09-11-2011


12 listopada o godz. 11.30, na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską odbędzie się Krakowski Bieg Kelnerów 2011. Wydarzenie poprzedzą 19. Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Horeca.


- Celem Biegu jest wyróżnienie osób wykonujących z pasją zawód kelnera oraz restauracji, które cenią sobie wysoką jakość obsługi kelnerskiej i chcą pochwalić się tym przed szerszą publicznością. W odróżnieniu od innych miast, w których organizowane są Biegi Kelnerów stawiamy na merytorykę. Dlatego nie będzie to zwykły bieg, a trzyetapowa pasjonująca rywalizacja – powiedział Tomasz Krupa, organizator Krakowskiego Biegu Kelnerów 2011 z ramienia Targów w Krakowie.


Kilkunastu kelnerów reprezentujących restauracje z województwa małopolskiego będzie miało do pokonania trzy etapy.

Pierwszy obejmie część merytoryczną, w której uczestnicy biegu muszą przygotować na czas profesjonalne nakrycie stołu według przyjętych zasad kelnerskich. Ten etap odbędzie się wewnątrz Galerii przy Empiku.

Drugi to część zręcznościowa, gdzie na kilkusetmetrowej trasie przeszkód wyznaczonej na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Uczestnicy rywalizować będą o miano najsprawniejszego kelnera zawodów. Każdy z zawodników przebiegnie trasę tak szybko, jak tylko się da, pilnując jednocześnie, by nie rozlać trunku na tacę.

Trzeci etap to rywalizacja sprinterska na dystansie 100 m z tacą, w której wszyscy uczestnicy biegu ruszą ze wspólnego startu.


Dla najlepszych kelnerów przewidziane są nagrody indywidualne, a dla restauracji, które będą reprezentować certyfikaty potwierdzające najszybszą i najsprawniejszą obsługę w mieście.


Organizatorami Krkowskiego Biegu Kelnerów 2011 jest firma Targi w Krakowie oraz firma Gastroinfo Zbigniew Kurleto. Partnerami wydarzenia są: Galeria Krakowska oraz Krakowska Szkoła Restauratorów.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Krakowski Bieg Kelnerów już w sobotę

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, targi turystyczne, horeca, bieg kelnerów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie