Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2232)

Kraków: Święto Cykliczne 2013

04-06-2013

W niedzielę 9 czerwca, w Krakowie odbędzie się piąty finał Święta Cyklicznego. Hasło tegorocznej edycji festiwalu brzmi „Połączmy Kraków rowerowo”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę władz miasta na dzielnice oddalone od centrum.

Święto Cykliczne to społeczna inicjatywa, zainaugurowana w 2009 roku. Pierwotnie miała zwrócić uwagę na obecność rowerzystów w przestrzeni miejskiej i promować rower, jako najlepszy środek transportu w mieście. Na przestrzeni lat Święto Cykliczne przekształciło się w festiwal kultury rowerowej, gdzie postulaty kierowane do władz są równie ważne jak manifestowanie radości płynącej z poruszania się po mieście na dwóch kółkach.

Program Święta Cyklicznego obejmuje liczne imprezy towarzyszące. Podobnie jak w ubiegłych latach, punktem kulminacyjnym festiwalu będzie Wielki Przejazd Rowerowy, który ruszy 9 czerwca 2013 r. o 12:00 z placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Ulicami Krakowa przejedzie barwny korowód rowerzystów. W zeszłym roku w Wielkim Przejeździe Rowerowym wzięło udział ponad 1500 rowerzystów. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet dwukrotnie wyższej frekwencji.

Głównym organizatorem Święta Cyklicznego 2013 jest stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów. Festiwal wspierają fundacja Aeris Futuro, sieć Miasta dla Rowerów oraz portal Polska na Rowery.

Szczegółowe informacje na stronie www.swietocykliczne.pl


Komentujesz: Kraków: Święto Cykliczne 2013

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: rower, kraków, turystyka rowerowa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie