Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kraków: Święto Chleba i inne smaki
11-06-2010


Już w najbliższy weekend (12-13 czerwca) odbędzie się krakowski półfinał "Małopolskiego Festiwalu Smaku", połączony ze "Świętem Chleba". Podczas kiermaszu na Placu Wolnica publiczność drogą głosowania wybierze najlepsze produkty regionalne.


Będzie można także zagłosować na najsmaczniejszy chleb. Wszyscy zwycięzcy krakowskiego półfinału wezmą udział w Wielkim Finale „Małopolskiego Festiwalu Smaku”, który odbędzie się w Krakowie w ostatni weekend sierpnia.

„Małopolski Festiwal Smaku” jest największym wydarzeniem kulinarnym nie tylko w Małopolsce, ale także w całym kraju. Organizacja tego typu imprez już na stałe wpisała się w kalendarz działań podejmowanych przez Województwo Małopolskie. Bezpośrednim celem konkursu jest uhonorowanie najlepszych producentów żywności naszego regionu. Ale pośrednio impreza ta jest również ogromną atrakcją turystyczną, która pozwala turystom zapoznać się z wielkim dziedzictwem kulinarnym Małopolski. Nie tylko bowiem wrażenia estetyczne przyciągają w dany region, ale także niepowtarzalne smaki i zapachy. Idealnym przykładem jest ubiegłoroczny finał na Placu Wolnica, w którym wzięło prawie 50 tysięcy osób, co jest liczbą wręcz niewyobrażalną i świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na tego typu imprezy – podkreśla Leszek Zegzda, wicemarszałek Województwa Małopolskiego.
Podczas kiermaszów półfinałowych publiczność drogą głosowania wybiera po jednym zwycięzcy w każdej kategorii. Dodatkowo, specjalna komisja konkursowa na każdym z półfinałów wybiera najlepsze produkty i przyznaje Grand Prix oraz drugie i trzecie miejsce w ramach konkursu dodatkowego, który odbywa się pod hasłem „Małopolski Smak”. Wszyscy laureaci półfinałów biorą udział w Wielkim Finale, który odbędzie się na krakowskim Placu Wolnica.

źródło: www.podroze.onet.pl

Komentujesz: Kraków: Święto Chleba i inne smaki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie