Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kraków stawia na reklamę

24-02-2009


23 lutego ruszyła pierwsza międzynarodowa kampania reklamowa Krakowa na antenie CNN International. Specjalny spot promujący miasto, obejrzy około 150 milionów widzów w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

 

 

- Wybraliśmy początek roku, bo to jest okres, w którym zaczyna się powoli planować wakacje. W tym roku sprzymierzeńcem może okazać się korzystny dla turystów zagranicznych kurs euro - wyjaśnia Grażyna Leja, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Turystyki.


- Dowodem tego są choćby liczne imprezy targowe i prezentacje miast, organizowane w pierwszym kwartale roku w całej Europie i na innych kontynentach - dodaje.


Materiał przygotowany został bezpośrednio przez ekipę CNN przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa. Wyświetlany będzie przez cztery tygodnie, w sumie na antenie CNN-u zobaczyć go będzie można 139 razy. 65 proc. emisji zaplanowano w najlepszym czasie antenowym.

 

Spot pokazuje Kraków nie tylko jako miasto zabytków, zobaczyć w nim można migawki krakowskich wydarzeń kulturalnych o randze międzynarodowej - Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Miesiąc Fotografii w Krakowie. - Chodzi o to, aby pokazać Kraków jako miejsce atrakcyjne dla turysty młodego, indywidualnego, grupowego i biznesowego - mówi Grażyna Leja.


Kampania reklamowa Krakowa podzielona została na trzy części, które dalej prezentowane będą w CNN kolejno w czerwcu i we wrześniu. Koszt spotu określany jest na poziomie 200 tysięcy dolarów.

 

źródło: travelpolska.pl/turystyka.interia.pl

 

KrakówKomentujesz: Kraków stawia na reklamę

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie