Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kraków prawie najlepszy21-12-2011


Kraków zajął drugie miejsce wśród najlepiej ocenianych przez turystów miast w Europie w rankingu przedstawionym przez holenderski portal turystyczny Zoover. Stolicę Małopolski wyprzedził jedynie Berlin.


Jak poinformował przedstawiciel portalu Bruno van de Laar, ranking najlepiej ocenianych miast europejskich opracowano na podstawie ponad 50 tys. wpisów turystów zawierających ich opinie o odwiedzonych miejscach. Brano pod uwagę takie kryteria jak atmosfera, kultura, życie nocne, jakość hoteli oraz popularność miasta.


Kraków uzyskał najwyższe opinie wśród wszystkich ocenianych miast w kategoriach: atmosfera, życie nocne oraz hotele luksusowe cztero i pięciogwiazdkowe. Wysoką notę otrzymał też za ofertę kulturalną.


W punktacji końcowej polskie miasto wyprzedził tylko Berlin. Za Krakowem znalazły się zaś Rzym, Barcelona, Paryż, Wiedeń, Londyn, Maastricht, Praga i Sztokholm.


- To podniecający wynik, tym bardziej, że toczy się dyskusja, czy Kraków powinien stawać w jednym rzędzie z takimi potęgami jak Rzym, Paryż czy Berlin - oświadczyła zastępca prezydenta miasta ds. kultury i promocji miasta, Magdalena Sroka.


Zoover to jeden z największych portali turystycznych w Europie, w którym urlopowicze oceniają m.in. miasta, obiekty noclegowe, plaże i atrakcje turystyczne. Portal odwiedza prawie 130 milionów użytkowników rocznie.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Kraków prawie najlepszy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, berlin, portal turystyczny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • paki66

    Kraków jest najpiękniejszym miastem i każdy Polak o tym wie. Dobrze, że mogą przekonowac sie o tym również zagraniczni turyści, którzy korzystają ze wszystkich dobrodziejst tego pięknego...

    paki66

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł