Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2226)

Kraków: Mistrzostwa Europy w Bike Polo

06-05-2013

Kraków będzie gospodarzem kolejnych Mistrzostw Europy w Bike Polo. Impreza odbędzie się przed stadionem Wisły w ostatni weekend czerwca 2013. 60 drużyn zawalczy wówczas o mistrzostwo European Hardcourt Bike Polo Championship. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy filmowe, koncerty i inne atrakcje.

Hardcourt Bike Polo to jedna z najmłodszych dyscyplin sportów miejskich. Rozwinęła się ona na początku XXI wieku w Seattle (USA), w Polsce obecna od 2009 roku. Od tego czasu Bike Polo zdobywa coraz więcej fanów budząc zainteresowanie nie tylko wśród cyklistów. Obecnie w Polsce jest ok 80 aktywnych graczy w 6 miastach. W meczu biorą udział dwie drużyny po trzech graczy. Do gry potrzebny jest rower, kij, kask, piłka do hokeja ulicznego i dużo cierpliwości, bo początki bywają trudne.

Mistrzostwa Europy w Bike Polo zostały zapoczątkowane turniejem w Londynie w 2009 roku, następne edycje miały miejsce w Genewie (2010), Barcelonie (2011) i ostatnia w Paryżu (2012).

- EHBPC to kluczowa impreza wyznaczająca rytm sezonu turniejowego w Europie - mówi Staszek Barański, jeden z organizatorów tegorocznych Mistrzostw.
- W ciągu roku na Starym Kontynencie odbywa się kilkadziesiąt turniejów. Większość krajów organizuje również rozgrywki kwalifikacyjne. Gra o puchar Europy jest uważnie obserwowana zza oceanu gdzie w tym roku mają miejsce Mistrzostwa Świata.

Wśród 60 teamów, które staną do rywalizacji w czerwcu będą gracze z m.in. Francji, Chorwacji, Anglii, Ukrainy, Włoch czy Czech. Organizatorem EHBPC 2013 jest Stowarzyszenie Bike Polo Club Kraków, które tworzy grupa przyjaciół od 2009 roku organizująca polo na rowerach w stolicy Małopolski. Gra w bike polo to nie tylko sport, ale przede wszystkim ludzie, których łączy wspólna pasja do rowerów i aktywnego spędzania czasu.

Więcej informacji na stronie www.ehbpc.org/2013


Komentujesz: Kraków: Mistrzostwa Europy w Bike Polo

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: kraków


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie