Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kwiaty i zieleń zamiast zapomnianych nasypów kolejowych na Zabłociu?

30-05-2010

Odnowiony przez Garden Residence przystanek PKP Kraków – Zabłocie i odmalowane przejście podziemne prowadzące z Podgórza do ul. Lipowej zmieniają powoli oblicze tego modnego zakątka Krakowa. - Przed nami kolejny krok: jeśli uzyskamy odpowiednie zezwolenia, zmienimy zaniedbany pas nasypów kolejowych na Zabłociu w zielone ogrody - deklaruje inwestor.

Zakończyły się rozpoczęte w marcu br. prace wykonane bezpłatnie na rzecz mieszkaoców dzielnicy przez prywatnego inwestora przy odnowieniu przystanku i przejścia podziemnego prowadzące z Pl. Bohaterów Getta na ul. Lipową. – Liczyliśmy, ze prace potrwają kilka tygodni, ale zaskoczyła nas aura i dodatkowo postanowiliśmy odmalowad przejście podziemne pod przystankiem – mówi Georgios Notopoulos z Garden Residence.

Ekipy remontowe Garden Residence odmalowały barierki, wiaty dla pasażerów, słupy oświetleniowe, posprzątane zostały perony i odświeżone oznaczenia pasów na przystanku, który często nazywany jest wschodnią brama do Starego Krakowa.

- To dopiero początek tego, co chcielibyśmy zrobid w tym rejonie dla mieszkaoców Zabłocia. Jesteśmy gotowi na własny koszt uporządkowad teren wzdłuż torów kolejowych, stworzyd w tym miejscu enklawę zielni, kwiatów zamiast nielegalnych wysypisk i obskurnych składowisk, które nie powinny byd wizytówką takiego miasta, jak Kraków. Nie możemy tego jednak zrobid bez zgody właściciela tych terenów, czyli PKP, z którym od dłuższego czasu prowadzimy na ten temat rozmowy – mówi Georgios Notopoulos z Garden Residence.

Już w grudniu 2009 ekipy budowlane Garden Residence wyburzyły ruiny i wyrównały tereny po dawnej stacji PKP Kraków – Wisła, które szpeciły panoramę Bulwarów Wiślanych naprzeciw Galerii Kazimierz.
- To, że inwestorzy powinni dbad o okolicę, w której budują jest dla mnie oczywiste. Na razie jednak niewielu decyduje się na ten krok. To, że Garden Residence odnowił przystanek kolejowy, niech będzie dobrym przykładem dla innych i początkiem prawdziwego, oddolnego budowania modelu partnerstwa publiczno – prywatnego - mówi Andrzej Drobik z fundacji KGM Progress, moderującej działania społecznej Rady Zabłocia.


źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Kraków: Kwiaty i zieleń zamiast nasypów?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie