Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Startuje krakowski Festiwal Pierogów12-08-2011


Dziś, po raz dziewiąty, w Krakowie rozpocznie się Festiwal Pierogów. W trwającej trzy dni imprezie weźmie udział 13 restauracji. Atrakcjom kulinarnym będą towarzyszyć konkursy oraz koncerty. Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta Krakowa.


Pierwszego dnia imprezy w programie przewidziana jest prezentacja uczestników oraz koncerty takich zespołów zespołów jak: Los Karenos, Different Colors, Jacek i Placek, Clock Machine.


W sobotę producenci najsmaczniejszych wyrobów będą walczyć o Statuetkę Kazimierza Wielkiego. Natomiast na scenie muzycznej wystąpią: Jeliwa Jazz Band, Małgorzata Markowska, Katarzyna Cygan z zespołem, Quartet oraz Eden Express.


W niedzielę przez cały dzień trwać będzie konkurs jury. Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić jeden rodzaj pierogów. Zwycięzca otrzyma statuetkę św. Jacka z Pierogami.


Konkursowi towarzyszyć będzie akcja krwiodawstwa organizowana przez Fundację „Kibicujemy życiu”. Na scenie wystąpią: Bluesobile Band, Krakowska Grupa Folklorystyczna z Mydlnik, Kapela Tęcza z Gminy Iwanowice, zespoły Blue Transfer i Dzień Dobry.


W poniedziałek w ostatnim dniu festiwalu wszyscy uczestnicy imprezy i turyści będą mogli wziąć udział w mszy św. w Bazylice Mariackiej w intencji gastronomików.


Źródło: PAP/wiadomosci.gazeta.pl


Komentujesz: Kraków: Już dziś startuje Festiwal Pierogów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, bazylika mariacka, krakowski rynek, festiwal pierogów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie