Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zostań ekojeźdźcem!


19-09-2012


W Krakowie już po raz 11. obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – w tym roku pod hasłem: "Zostań ekojeźdźcem! Oszczędź na paliwie 1000 zł rocznie!".


Głównym celem kampanii jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości na temat ograniczenia używania samochodów do codziennych na rzecz przyjaznych środowisku środków transportu. Uczestnicząc w kampanii, Kraków znajdzie się w gronie tysięcy europejskich miast, które w tym tygodniu jednoczą się w działaniach na rzecz ochrony środowiska i polepszenia jakości życia w mieście. W tym roku do obchodów przystąpiły już 722 miasta, nie tylko europejskie. Z Polski swój akces udziału zgłosiło 79 miast.


Podczas Tygodnia Zrównoważonego Transportu trwającego 16-22 września na mieszkańców czeka szereg imprez i atrakcji, a poszczególnym dniom przypisano dodatkowe hasła, takie jak: "Rowerem do pracy", "Rowerem do szkoły" czy "Rowerem na zakupy". Kulminacją tygodnia będzie Europejski Dzień Bez Samochodu obchodzony w Krakowie już od 13 lat. Kierowcy, którzy w tym dniu przesiądą się z auta do środków komunikacji miejskiej, będą mogli jeździć za darmo autobusami i tramwajami.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to część kampanii "Mobilny Kraków" na rzecz propagowania bardziej przyjaznych dla środowiska dojazdów do szkoły i pracy na terenie Krakowa i okolic. Kampania realizowana jest przez Miasto Kraków i Fundację Partnerstwo dla Środowiska, przy wsparciu partnera strategicznego, którym jest Toyota oraz jej Fund for Europe.


Więcej informacji na stronie www.krakowmobilny.pl


Komentujesz: Kraków: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, ekologiczna, ekologia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie