Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kraków Airport z trzema milionami pasażerów03-01-2012


30 grudnia w Kraków Airport został odprawiony 3-milionowy pasażer w 2011 roku. Szczęśliwą pasażerką była pani Martyna Popik. Pochodząca z Bielska–Białej studentka Uniwersytetu Indiana, podróżowała Lufthansą do Hartford przez Monachium i Nowy Jork.


Pasażerka otrzymała od krakowskiego portu voucher o wartości 3 tys. złotych na przelot do dowolnego miejsca z siatki połączeń regularnych Kraków Airport.


- Cieszymy się z 3-milionowego pasażera. Tegoroczny wynik potwierdza naszą pozycję lidera wśród portów regionalnych. Obsłużyliśmy o 5 proc. więcej pasażerów niż w roku 2010, znacznie więcej niż zakładały prognozy. To był także dobry rok pod względem inwestycyjnym, uzyskaliśmy decyzję środowiskową i pozwolenie na budowę nowego terminalu i wewnętrznego układu komunikacyjnego. W przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane przy najważniejszych dla lotniska inwestycjach: terminalu, hotelu, stacji kolejowej – powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.


Od roku 1964 z usług krakowskiego portu skorzystało 26 mln 820 tys. pasażerów. Najlepszy do tej pory wynik zanotowano w roku 2007, kiedy w Krakowie odprawiono 3 068 199 pasażerów.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Kraków Airport z trzema milionami pasażerów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, balice, kraków airport


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie