Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kotlina Kłodzka na biegówkach28-01-2012


Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.


W dniach 10-12 luty 2012 w Dusznikach Zdrój odbędzie się BUM, czyli Bieg Ulicami Miasta. To wyjątkowy i jedyny w Polsce i Europie, bieg dla amatorów nart biegowych w mieście.


Dorośli, młodzież oraz dzieci będą mogli wziąć udział w imprezie, sprawdzić się na biegówkach w stylu klasycznym i dowolnym, wygrać ciekawe nagrody a przede wszystkim dobrze się bawić.

– Trasy wyznaczone do BUM-u są już przykryte śniegiem! Od kilku dni narciarze biegowi i turyści na biegówkach wychodzą na narty w centrum Dusznik Zdroju. Taki widok cieszy oko. Mamy nadzieję że za sprawą BUM-u trasy biegowe w centrum miasta będą utrzymywane, by służyły mieszkańcom i turystom – mówi Wiesława Zagaja, organizatorka biegu, utytułowana trenerka i mieszkanka Dusznik Zdroju.


Na dwa tygodnie przed Biegiem Ulicami Miasta, czyli już w najbliższy weekend odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie w Dusznikach, w którym wezmą udział amatorzy biegówek. Goście Hotelu Jarzębina, korzystając ze specjalnie przygotowanego pakietu spędzą trzy dni w jednym z najpiękniejszych uzdrowisk Dolnego Śląska.


Biegówki są znakomitym sportem zimowym, poprawiają kondycję i są lekiem na chandrę. Wspólne bieganie rodziców i dzieci jest także znakomitą formą spędzania wolnego czasu. Amatorzy narciarstwa biegowego przynajmniej tej zimy nie powinni tracić optymizmu. Czekają na nich przygotowane trasy biegowe, jedyny w swoim rodzaju BUM i gotowe pakiety turystyczne.


Źródło: Informacja prasowa


Komentujesz: Kotlina Kłodzka na biegówkach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: duszniki zdrój, kotlina kłodzka, narty biegowe, bieg niepodległości


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie