Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2245)

Korzyści z wejścia Chorwacji do UE

10-07-2013

Jak prognozują eksperci rynku turystycznego, Chorwacja, po wstąpieniu do UE, stanie się jeszcze chętniej wybieranym miejscem wypoczynku Polaków.

Wejście Chorwacji do Unii Europejskiej spowodowało uproszczenie wielu formalności związanych z wyjazdem. Niższe koszty ubezpieczenia, możliwość korzystania z bezpłatnego leczenia w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, tańszy roaming, czy zdecydowanie tańsze przelewy bankowe: kilka, zamiast kilkudziesięciu, czy nawet stu złotych za przelew – to tylko niektóre z korzyści z otwarcia granic Chorwacji.

– Dodatkowo samo dotarcie do Chorwacji stanie się po prostu przyjemniejsze. Zdecydowanie mniej będzie kontroli celnych i granicznych. Chorwaci chcą do 2015 roku wejść do strefy Schengen – mówi Kamil Krzyżanowski dyrektor operacyjny edom.pl, firmy specjalizującej się w wynajmie domów i apartamentów wakacyjnych.

Eksperci rynku turystycznego podkreślają, że współpraca z partnerami chorwackimi już teraz jest nieskomplikowana. Liczą, że włączenie Chorwacji do UE poprawi funkcjonowanie przepływu płatności i ich wzajemnego egzekwowania.

Turystyka jest prawdopodobnie najważniejszą gałęzią chorwackiej gospodarki, z której przychody sięgają 7 miliardów euro rocznie. Sezon urlopowy trwa od maja do października, a słońce świeci tu średnio 2600 godzin w roku (dla porównania w Polsce jest to 1600 godzin rocznie).

Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Korzyści z wejścia Chorwacji do UE

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: chorwacja


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia