Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nagroda im. Kazimierza Nowaka – finał konkursu w Poznaniu02-09-2011


Poznański Festiwal Podróży i Fotografii powstał by promować lokalnych podróżników i ich inicjatywy oraz wyprawy odbyte śladami wielkopolskich odkrywców. Na uczestników
II edycji, która odbędzie się w dniach 21-23 października br. oprócz znanych podróżników i barwnych prezentacji z całego świata, czekają warsztaty, kiermasz książki podróżniczej, wystawy fotografii oraz wiele innych atrakcji.


Podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie pierwszej edycji Konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Nowaka - za najlepiej udokumentowaną podróż roku 2011. Jury zwróci szczególną uwagę na wartość artystyczną i poznawczą zgłoszonych prezentacji. Konkurs dotyczy wypraw, które zakończyły się w okresie od 1 września 2010r. do 1 września 2011r. i obejmuje:

- etap kwalifikacyjny – na podstawie nadesłanych zgłoszeń zostanie przeprowadzona selekcja w celu wybrania finalistów;

- etap finałowy – laureaci zaprezentują osobiście swój materiał na Międzynarodowych Targach Poznańskich w niedzielę 23 października 2011r. podczas ostatniego dnia Poznańskiego Festiwalu Podróży i Fotografii.


Termin przesyłania zgłoszeń mija 30 września 2011 r. Formularz i regulamin dostępne są na stronie internetowej organizatora konkursu – Fundacji im. Kazimierza Nowaka www.kazimierznowak.org oraz na stronie festiwalpodrozy.pl


Kazimierz Nowak, poprzez swą 5-letnią samotną, rowerową podróż przez Afrykę, zasłynął jako jeden z najwybitniejszych podróżników XX wieku. Jednak jego wyprawa była nie tylko niezwykłym wyczynem w sensie fizycznym. Owocem „duchowym” jego podróży jest bogaty zbiór przejmujących reportaży oraz setki niezwykłych fotografii. Dzięki wielkiej pracy i talentowi Kazimierza Nowaka, kolejne pokolenia mogą przeżywać jego fascynującą podróż.


- Nawiązując do postaci i dorobku naszego patrona, chcemy promować podróżników, którzy potrafią w sposób ponadprzeciętny dzielić się swoimi wrażeniami, doświadczeniami i refleksjami z odbytych podróży. Chcielibyśmy uhonorować osoby, które poprzez tekst, fotografię, film oraz opowieść, przedstawią reportaż ze swojej podróży szczególnie atrakcyjnie. Natomiast ocena podróży na płaszczyźnie wyczynu wyprawowego, będzie miała znaczenie drugorzędne – mówi Dominik Szmajda, prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka.


Komentujesz: Konkurs o Nagrodę im. Kazimierza Nowaka

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, konkurs fotograficzny, festiwal podróżniczy, kazimierz nowak


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie