Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Polkowice, Płońsk i Inowrocław Liderami Zielonej Energii2010-12-10


Polkowice, Płońsk i Inowrocław to gminy, które dotychczas wyróżniły się w konkursie „Lider Zielonej Energii”, współorganizowanym przez Fundację Promocji Gmin Polskich i Serwis Samorządowy PAP. Konkurs adresowany jest do gmin, które we współpracy z innymi instytucjami i organizacjami wspierają energetykę odnawialną na potrzeby lokalnego rozwoju.


W dolnośląskiej gminie Polkowice zastosowano nowoczesne rozwiązania ekoenergetyczne - pompy ciepła i solary pryz budowie świetlicy wiejskiej w Pieszkowicach. Ponadto realizowany jest tam projekt wymiany lamp ulicznych na ekoenergetyczne.
Mazowiecki Płońsk w ramach przedsięwzięcia "Modernizacja systemu ciepłowniczego Miasta Płońsk" wykonał instalację do spalania biomasy na potrzeby grzewcze.


Miasto Inowrocław pochwalić się może zamontowanymi na dachu krytej pływalni „Delfin" kolektorami słonecznymi. W wyniku przebudowy inowrocławskiej oczyszczalni ścieków w 2005 roku na terenie obiektu powstała elektrownia wykorzystująca biogaz.


Do konkursu zgłaszać można przedsięwzięcia ekoenergetyczne, realizowane aktualnie lub już zrealizowane na terenie danej gminy od 2005 roku.


Co miesiąc jury wybierze gminę – Lidera Zielonej Energii - spośród przysyłających przykłady dobrych praktyk. Liderem Zielonej Energii zostanie gmina, której projekty zdobyły w ciągu ostatniego roku największe uznanie. Warto więc pochwalić się różnymi eko-przedsięwzięciami, jeżeli gmina ma na swoim terenie więcej niż jedną inwestycję ekologiczną.


Szczegółowe informacje na temat konkursu, w tym formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie www.eko-gminy.pl


Źródło: samorzad.pap.pl
Foto: Bodoklecksel, Wikipedia

Komentujesz: Konkurs Liderzy Zielonej Energii

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: polkowice, płońsk, inowrocław, energetyka odnawialna, samorząd


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie