Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Konkurs Fotograficzny "Barwy soli Europy"
11-07-2011


Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Barwy soli Europy”. Jego celem jest ukazanie piękna, bogactwa i różnorodności odmian soli, występujących w Polsce i w krajach Unii Europejskiej. Wydarzenie to wpisane jest w kalendarz Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011


Sól znana ze względu na swą wartość i wielorakie zastosowanie potrafi także zachwycić swym pięknem. Dotyczy to zarówno soli kamiennej, wydobywanej w kopalniach jak i efektownych form wtórnej krystalizacji (stalagmity, stalaktyty, choinki) wytrącających się z solanki, czy też kompozycji złożonych z kryształów powstałych w czasie procesu warzenia w panwiach lub morskich ogrodach. Ciekawe formy i kształty dopełnia barwa solnych okazów, od białej, poprzez różne odcienie szarości, po niebieską, różową, pomarańczową i zieloną.


Wydarzenie jest pomysłem integrującym kraje Unii Europejskiej. Muzeum proponuje mieszkańcom, fotografom i zwiedzającym polskie i europejskie miejsca związane z solą (kopalnie, warzelnie, solne ogrody i muzea) wykonanie wyjątkowej fotograficznej mapy tych miejsc i tym samym włączenie się w ich promowanie. Każdy uczestnik konkursu będzie „solnym ambasadorem” swojego kraju lub innego, którego sól go zachwyci.


Fotografie konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie „Barwy soli Europy” w okresie od 18.11.2011 r. do 31.03.2012 r. w ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na III poziomie kopalni soli.


Najlepsze prace konkursowe pojawią się w towarzyszącym wystawie albumie pt. „Barwy soli Europy”, oryginalnej pamiątce polskiej prezydencji.


Szczegółowe informacje o konkursie dostępne na stronie www.muzeum.wieliczka.pl


Komentujesz: Konkurs Fotograficzny Barwy soli Europy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wieliczka, konkurs fotograficzny, muzeum żup krakowskich, kopalnia soli, barwy soli europy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie