Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Koniec sezonu narciarskiego

30-04-2009

 

Warunki narciarskie na Kasprowym nadal są dobre, ale sezon narciarski dobiega końca. Wszystko przez rozpoczynający się przegląd kolejki linowej i wagoników.


Po majowym weekendzie Polskie Koleje Linowe rozpoczynają planowe remonty zapobiegawczo-konserwacyjne oraz przeglądy urządzeń i obiektów kolei linowej Kasprowy Wierch. Przerwa w ruchu potrwa do 8 maja.


Według synoptyków majowy weekend w Tatrach będzie słoneczny i dość ciepły. W górach leży nadal sporo śniegu. W kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym porywa śnieżna wynosi od 50 do 170 cm śniegu. Zdaniem meteorologów warunki narciarskie na trasach Kasprowego Wierchu nie ulegną pogorszeniu, ponieważ temperatura w nocy nadal spada do około zera stopni.


Dobowe wahania temperatury powodują jednak, że warunki narciarskie na trasach Kasprowego Wierchu są zmienne. Przed południem śnieg jest zlodzony, po południu mokry i ciężki.
Nartostrada z Hali Goryczkowej do Kuźnic jest już tylko częściowo przejezdna. Szlak narciarski z Hali Gąsienicowej jest zamknięty.


źródło:PAP/podroze.onet.pl

 Komentujesz: Koniec sezonu narciarskiego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie