Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Koleje Mazowieckie z GPS


15-09-2010


Pasażerowie Kolei Mazowieckich od przyszłego roku będą mogli śledzić ruch pociągów w internecie albo przez telefony komórkowe. W swoich pociągach przewoźnik zainstaluje 469 kompletów urządzeń do transmisji danych GPS.

Jak powiedział we wtorek na konferencji prasowej naczelnik dyspozytury Kolei Mazowieckich Grzegorz Petka, koszt projektu nie przekracza 1 mln zł. W tej cenie mieści się zakup urządzeń i koszt transmisji danych przez trzy lata.

"Dzięki temu projektowi pasażer uzyska wiedzę, czy jego pociąg się spóźni, czy nie, i będzie wiedział, czy musi się spieszyć, czy jeszcze ma trochę czasu" - powiedział.

Satelitarny system umożliwi dokładne zlokalizowanie pociągów i przekazanie informacji na ten temat dyspozytorowi. Przewoźnik natychmiast otrzyma informacje o nieplanowanych zatrzymaniach pociągów, co ma umożliwić szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Informacja ma być dostępna nie tylko dla pracowników przewoźnika zarządzających ruchem pociągów, ale także dla pasażerów. "W okienkach punktów informacji będą monitory, na których będą wyświetlane pozycje pociągów" - wyjaśnił Petka. Informacje te będą też dostępne w internecie oraz w telefonach komórkowych.

Spółka poinformowała także, że do końca 2015 r. chce zatrudnić ok. 300 pracowników - m.in. na stanowiska konduktorskie. Jak informują przedstawiciele spółki, chodzi głównie o absolwentów szkół kolejowych. W ten sposób Koleje Mazowieckie chcą walczyć z luką pokoleniową wśród pracowników kolei. Firma zatrudnia około 2,6 tys. osób.


źródło:PAP/przewodnik.onet.pl

Komentujesz: Koleje Mazowieckie z GPS

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie