Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kolej Służewiec - Lotnisko Chopina w lutym05-12-2011


Jak poinformował rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji w PKP PLK Maciej Dutkiewicz, zasadnicze prace budowlane przy połączeniu kolejowym na warszawskie lotnisko Chopina mają się zakończyć 29 lutego. Kolejarze liczą, że połączenie będzie gotowe w kwietniu.


Chodzi o kolejową łącznicę ze Służewca do podziemnej stacji pod terminalem lotniska Chopina - połączenie ma długość około 2 kilometrów. Podpisując umowę z wykonawcą robót w październiku 2009 r. przedstawiciele PKP PLK zapewniali, że pierwsze pociągi pojadą na lotnisko jesienią 2011 r. Jeszcze w maju br. prezes PKP PLK Zbigniew Szafrański mówił, że pasażerowie skorzystają z połączenia w grudniu.


Po zakończeniu prac trzeba będzie jeszcze przeprowadzić odbiory techniczne i uzyskać niezbędne pozwolenia. Kolejarze zakładają, że uzyskają pozwolenia na użytkowanie obiektu do końca kwietnia 2012 roku. Dzięki temu połączenie na lotnisko ma być gotowe przed Euro 2012. Pasażerów do portu lotniczego na Okęciu chce wozić SKM - przewoźnik kupił 13 nowoczesnych pociągów, które mogą na raz zabrać około tysiąca pasażerów. Przejazd do centrum miasta zajmie ok. 20 minut. Póki linia nie będzie gotowa, pociągi będą jeździły na innych trasach.


Według pierwszego harmonogramu, łącznik między przystankiem kolejowym Służewiec a gotową już stacją na lotnisku miał być ukończony w 2005 r. Opóźnienie było spowodowane przez czeską spółkę Sudop, która przygotowywała projekt tunelu, którym przebiegną tory. Miało jej to zająć sześć miesięcy, ale nie udało się skończyć przez dwa lata. Po tym czasie PKP Polskie Linie Kolejowe odebrały firmie to zlecenie.


Źródło: przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Kolej Służewiec - Lotnisko Chopina w lutym

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, kolej, lotnisko chopina, okęcie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie