Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2180)

Kłódki zakochanych w Polsce

11-02-2013

Tradycja z romantycznym polotem, zabawa, czy sympatyczny akt miłości? A może wszystko naraz… W wielu polskich miastach kwitnie kłódkomania. Gdzie i w jakiej formie?

Najsłynniejszym mostem zakochanych jest Most Tumski we Wrocławiu. Do niebieskich barierek przypięta jest niezliczona ilość kolorowych kłódek. Kluczyki spoczywają na dnie Odry. Bajkowy most na Ostrowie Tumskim jest znaną atrakcją turystyczną.

Łódzki most miłości znajduje się w Parku Poniatowskiego. Symbole nierozłączności wieszane są tutaj od kilku lat. Kłódek z grawerowanymi imionami zakochanych i kluczyków zatopionych w stawie wciąż przybywa.

Ulubionych miejscem szczecińskich par jest most na jeziorze Rusałka w parku im. Jana Kasprowicza. Na zielonej balustradzie wisi około 300 kłódek.

Wyobraźnia i chęć manifestacji swojej miłości spowodowały, że kłódki pojawiły się również na molo w Międzyzdrojach. Na najstarszej z nich widnieje data 1985. Kluczyki wyrzucane są wprost do morza. Wszystkie słupki na molo są już "zarezerwowane". Uczucia potrafią jednak pokonać wszelkie bariery. Żelazne symbole miłości wieszane są już na przęsłach między słupkami, przybierają formy girland, czy łańcuchów.

Źródło: znanenieznane.pl


Komentujesz: Kłódki zakochanych w Polsce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wrocław, ostrów tumski, łódź, szczecin


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie