Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

II Poznański Bieg Kelnerów
21-09-2011


W najbliższą sobotę, 24 września uliczki jednego z najpiękniejszych zakątków Poznania zapełnią się biegnącymi w strojach galowych kelnerami. Wszystko za sprawą organizowanego zwyczajem paryskich restauracji - II Poznańskiego Biegu Kelnerów.


Pierwsza edycja impreza odbyła się we wrześniu 2010 roku i przyciągnęła na start 70 poznańskich kelnerów i kelnerek. W tym roku rekord najprawdopodobniej zostanie pobity, a to za sprawą bardzo atrakcyjnych nagród. Na zwycięzców czeka m.in. telewizor plazmowy oraz laptop.


Impreza rozpocznie się sobotę 24 września o godz. 10.30 na Rynku Śródeckim, kilkaset metrów od poznańskiej katedry. Śródka to średniowieczna miejscowość, którą w XVIII wieku włączono do Poznania. Od kilku lat trwa jej rewitalizacja, zbudowano między innymi Most Jordana, który połączył ją z poznański Ostrowem Tumskim. Na Śródce trwa także budowa Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.


Bieg kelnerów odbędzie się na dystansie 465 metrów uliczkami Śródki. Krótko po nim swoją szansę będą miały kelnerki, który spróbują pokonać długość Mostu Jordana, ale do biegu dopuszczone zostaną tylko te panie, które założą szpilki i to na minimum 5 cm obcasie.


– Głównym celem imprezy jest promocja zapomnianej już nieco części Poznania – Śródki. Zależy nam też na zorganizowaniu święta dla osób związanych z branżą gastronomiczną, dlatego zapraszamy kelnerów z restauracji i szkół jako uczestników, ale też restauratorów jako widzów - mówi Mikołaj Pawlak z restauracji Vine Bridge, organizator Poznańskiego Biegu Kelnerów.


Organizatorzy na zgłoszenia czekają do piątku, 23 września.


Organizatorem II Poznańskiego Biegu Kelnerów jest najmniejsza restauracja w Polsce - Vine Bridge. Patronat honorowy nad biegiem objęła Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.


Szczegółowe informacje na stronie www.biegkelnerow.pl


Komentujesz: Kelnerzy znów pobiegną ulicami Poznania

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: poznań, bieg kelnerów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie