Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kayak debiutuje w Polsce


13-09-2012


Na polskim rynku debiutuje Kayak – wyszukiwarka turystyczna, dzięki której można porównać oferty i ceny biletów lotniczych, hoteli oraz innych produktów i usług turystycznych. Przedstawiciele firmy mają konkretny cel: przekonać Polaków, że wyszukiwanie najtańszych biletów i ofert to nie wiedza tajemna, ale prosta czynność wymagająca jednego kliknięcia.


Kayak powstał w 2004 roku w USA. Założyciele – Steven Hafner i Paul English – podsumowują swój pomysł jednym zdaniem: „Chcieliśmy stworzyć serwis, który będzie przeszukiwał wszystkie inne strony turystyczne”. Użytkownik Kayak wpisuje daty i miejsca, a system przeszukuje dla niego jednocześnie strony linii lotniczych i hoteli oraz pośredników, którzy oferują bilety, noclegi i inne usługi. Po wyszukaniu oferty, użytkownik sam decyduje, gdzie dokona rezerwacji, przechodząc bezpośrednio do strony linii lotniczej, hotelu, wypożyczalni samochodów czy agenta online.


W polskiej wersji serwisu zostały już zintegrowane strony ponad 80 linii lotniczych, a także najpopularniejszych agentów online, takich jak Tripsta.pl, Airtickets24.com, Aero.pl czy Opodo.pl. Polscy użytkownicy Kayak mają do dyspozycji także bazę ofert hotelowych, łączącą w sobie oferty takich wyszukiwarek, jak Booking.com czy HRS.


- W większości przypadków użytkownik ma możliwość dokonywania rezerwacji po polsku. Priorytetem jest dla nas udostępnianie ofert partnerów umożliwiających dokonanie rezerwacji w lokalnym języku. Natomiast każdy użytkownik Kayak ma dostęp do pełnej oferty dostawców z całego świata – wystarczy zmienić lokalizację w ustawieniach wyszukiwania, na przykład na USA, aby wyszukiwać oferty lokalnych linii lotniczych czy sieci hotelowych – mówi Ewa Orlewska, Country Manager KAYAK w Polsce.


Serwis ma lokalne wersje językowe łącznie w osiemnastu krajach, między innymi w Niemczech, Austrii, Danii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W 2012 roku, oprócz wersji polskiej powstały także lokalne odsłony Kayak w Portugalii, Rosji i Brazylii.


Kayak oferuje nie tylko porównanie cen produktów i usług turystycznych, ale także narzędzia służące do planowania i organizacji podróży. Porównywarka zapamiętuje ustawienia wyszukiwania oraz poprzednie rezerwacje użytkownika i wysyła alerty cenowe dotyczące cen biletów na połączenia, którymi jest on zainteresowany.


Jedną z najbardziej popularnych funkcji jest My Trips, agregująca w jednym miejscu informacje o przelotach, hotelach, wynajmie samochodów, a nawet restauracjach. My Trips łączy te dane w jeden plan podróży, łatwy do wydrukowania i zintegrowania z elektronicznym kalendarzem, również poprzez smartfony. Dla wielbicieli spontanicznych Kayak oferuje narzędzie Explore, dzięki któremu po określeniu dostępnego budżetu oraz ram czasowych podróży, użytkownik otrzymuje interaktywną mapę z cenami biletów do wybranych miejsc na świecie.


Istotną częścią oferty wyszukiwarki są darmowe aplikacje mobilne dostępne na iPhone’a, iPada oraz na smartfony z systemem Android, a także na Windows Phone oraz Kindle. Od wprowadzenia aplikacji w 2009 roku, Kayak odnotował już ponad 18 milionów pobrań.


Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Kayak debiutuje w Polsce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wyszukiwarka lotów, kayak


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie