Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Karta Turystyczna OpenWroclaw już w sprzedaży


17-05-2012


Turyści odwiedzający Wrocław mogą nabyć i korzystać z karty turystycznej OpenWroclaw. Aktualnie karta dostępna jest w 83 punktach sprzedaży, oferując specjalne zniżki, wejściówki i dodatkowe bonusy w 121 instytucjach kulturalnych, sportowych i rozrywkowych, restauracjach, hotelach, hostelach i innych firmach na terenie całego miasta.


Wraz z udostępnieniem kart uruchomiona została strona www.openwroclaw.pl, na której można sprawdzić m.in. gdzie dokładnie można nabyć kartę oraz w jaki sposób i gdzie z niej korzystać. Dla łatwiejszego rozpoznania takie punkty sprzedażowe i partnerskie zostały również oznakowane naklejkami oraz plakatami z wizerunkiem karty.


- Osoba kupująca kartę otrzymuje mapkę, która opisuje punkty partnerskie, oraz korzyści, jakie otrzyma okazując kartę. Uruchomiliśmy również stronę openwroclaw.pl, na której będziemy na bieżąco informować o ciekawych wydarzeniach mających miejsce u partnerów karty czy o dodatkowych promocjach. Już wkrótce poprzez stronę posiadacz karty będzie mógł dokupić jeden z pakietów tematycznych. Na razie są one do zakupienia w punktach sprzedaży karty – powiedziała Marzena Molęda, product manager karty OpenWroclaw.


Kupując kartę turysta powinien określić, na jak długo chce kupić kartę (do wyboru: 24, 48, 72 godz.) oraz wskazać, czy kupuje karnet zwykły czy ulgowy (podobnie jak przy zakupie np. biletów komunikacji miejskiej) oraz jaki pakiet tematyczny chciałby dokupić – Cuture, Culture & Fun czy też Culture, Fun & Sport. OpenWroclaw jest kartą na okaziciela – oznacza to, że przy zakupie karty czy pakietu nie trzeba podawać żadnych danych osobowych.


Po zmianie cennika biletów komunikacji miejskiej nieznacznie zmieniły się ceny zakupu kart turystycznych, np. karta 24-godzinna kosztuje 23 zł a 72-godzinna 38 zł. Osoby uprawnione do ulg kupią karty za 50 proc. ceny. W tej cenie ma nie tylko dowolną ilość przejazdów środkami komunikacji miejskiej, ale także zniżki, np. w hostelach, klubach, restauracjach czy przy zakupie wycieczki z przewodnikiem. Pakiet Culture na 24 godziny to z kolei koszt 69 zł a pełen pakiet kupimy za 109 zł.


Już 20 maja rozpocznie się montaż stoisk w pobliżu Strefy Kibica, w których będzie można otrzymać bezpłatnie kartę OpenWroclaw do płatności na Strefie (osoby posiadające w portfelu własną płatniczą kartę bezstykową mogą również z niej korzystać). Jednym z ułatwień będzie możliwość otrzymania karty o określonej wartości, np. podajemy banknot 50 zł i od razu otrzymujemy kartę zasiloną taką kwotą.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Karta OpenWroclaw już w sprzedaży

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wrocław, euro 2012, karta turystyczna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie