Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2253)

Karpacz: powstanie deptak za 15 mln zł

06-08-2013

Do 2015 roku na głównej ulicy miasta zostanie wybudowany reprezentacyjny deptak. Przedsięwzięcie wraz z przebudową całego centrum kosztować będzie 15 mln zł. Część dofinansować ma Unia Europejska.

Do projektowania przyszłego deptaka zaproszeni zostali urbaniści, projektanci przestrzeni miejskich i specjaliści od architektury. Podczas specjalnych warsztatów współorganizowanych przez Urząd Miasta w Karpaczu i wrocławski oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich powstały 4 koncepcje zagospodarowania centrum.

Według planów, jeszcze w tym roku powstać ma projekt techniczny. Władze chcą, by decydujący głos należał do mieszkańców i turystów. Jeszcze w sierpniu w przestrzeni przyszłego deptaka zostanie ustawiona wystawa z 4 koncepcjami ze wspomnianych warsztatów. Ostateczny projekt zostanie wybrany w drodze otwartego głosowania.

Cały deptak powstać ma do 2015 roku. Szacuje się, że koszt jego budowy wraz z przebudową całego centrum wyniesie ok. 15 mln zł. Oprócz nowej nawierzchni położona zostanie także infrastruktura podziemna - sieci wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Część środków na inwestycję Karpacz chce pozyskać w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Karpacz: powstanie deptak za 15 mln zł

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: karpacz


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie