Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Karkonosze: dobre warunki narciarskie

07-01-2010

 

Dobre warunki panują w rejonie kotliny Kłodzkiej, gdzie czynna jest większość wyciągów. Warunki turystyczne nie są jednak najlepsze, a w górach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego. 

 

W rejonie Szklarskiej Poręby czynne są m.in. dwie sekcje kolei linowej na Szrenicę, gdzie leży od 10 do 40 cm śniegu oraz nartostrada Puchatek, na której warunki są dobre. Pokrywa śniegu wynosi tam od 20 do 70 cm.

Na stokach w Świeradowie Zdroju leży ok. 30 cm warstwa świeżego śniegu. Czynne są trzy wyciągi, a najlepsze warunki narciarskie panują na trasach przy kolei gondolowej. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi tam od 50 do 70 cm. Jest jednak bardzo ślisko, dlatego parkującym na placu przy dolnej stacji kolei zaleca się korzystanie z łańcuchów na koła.

Na trasach biegowych w rejonie Polany Jakuszyckiej leży od 10 do 20 cm śniegu. Pobiegać można m.in. na Dolnym i Górnym Dukcie Końskiej Jamy, na Samolocie i na Trasie Elektrowni Turów.

Jak poinformował PAP dyżurny ratownik z karkonoskiej grupy GOPR warunki turystyczne są trudne. Szlaki są miejscami oblodzone i pojawiają się na nich zaspy. Na Śnieżce grubość pokrywy śnieżnej wynosi ok. 65 cm, wieje słaby południowy wiatr, temperatura wynosi - 13 st. C, a widoczność jest ograniczona do ok. 50 m. W Karkonoszach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Dobre warunki narciarskie panują w Kotlinie Kłodzkiej. W Zieleńcu grubość pokrywy śnieżnej wynosi od 10 do 40 cm, czynna jest większość wyciągów, a trasy są naśnieżane i ratrakowane. Na nartostradach w Czarnej Górze leży ok. 50-centymetrowa warstwa śniegu i można pojeździć m.in. na ponad 1,5 km stoku B FIS oraz na trasie C FIS o długości 1,2 km.

W Sudetach Środkowych i Wschodnich jest pochmurno, temperatura wynosi od minus 6 do minus 4 st. C i wieje słaby, zmienny wiatr. W szczytowych partiach Sudetów temperatura może jednak wynieść nawet - 12 st. C. Zamknięte są trasy turystyczne na Szczelińcu Wielkim i na Błędnych Skałach.źródło:podroze.onet.pl

 Komentujesz: Karkonosze: dobre warunki narciarskie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie