Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kamera na Helu


 04-03-2010

 

Kamera będzie przekazywała obraz do internetu, co ułatwi w sezonie kierowcom decyzję, czy warto "pchać się" na Półwysep Helski. Albo czy już go opuszczać. Zdjęcia pokazywać będą bowiem, jak wygląda aktualna sytuacja na najbardziej zakorkowanej drodze Pomorza.


Pomysł pojawił się jeszcze podczas ubiegłorocznego sezonu, gdy tradycyjnie zmotoryzowani turyści musieli stać godzinami w zatorach na drodze wojewódzkiej nr 216 między Władysławowem a Helem. Pisaliśmy wówczas, że w helskim ratuszu rozważają ustawienie dostępnego dla wszystkich monitoringu u nasady mierzei.


- Teraz mamy już kamerę wraz z całym osprzętem. I to za darmo - chwali się Marek Dykta, sekretarz miasta Helu. - Podarowała nam je firma, która świadczy usługi internetowe dla naszego magistratu. Teraz będziemy rozmawiać z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich, aby zgodzili się na umieszczenie urządzenia tak, aby filmowało ono i robiło zdjęcia wjazdu na półwysep.


Miejsce u nasady jest idealne, bo choć jedyna szosa biegnąca na mierzei helskiej ma wiele zakrętów, to jej początkowy odcinek jest prostą o długości ponad kilometra.


- To wystarczy, aby mieć rozeznanie, czy cały półwysep jest zakorkowany, czy też da się tamtędy poruszać - przyznają zgodnie kierowcy. - Największe zatory powstają bowiem właśnie na władysławowskim rondzie, tuż przed wjazdem na mierzeję.


Każdy kierowca, zanim latem postanowi skorzystać z pięknych półwyspowych plaż lub zechce odwiedzić z rodziną słynne helskie fokarium, będzie mógł za pomocą telefonu komórkowego połączyć się z internetem i sprawdzić ruch na drodze.


- Obraz przekazywany z kamery jesteśmy gotowi udostępniać za darmo każdemu zainteresowanemu podmiotowi - zapewnia Marek Dykta. - W końcu wszystkim nam chodzi o to, aby utrudnienia komunikacyjne nie zniechęciły gości do odwiedzania naszego regionu.

 

źródło: PAP/turystycznapolska.pl


Komentujesz: Kamera na Helu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie