Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kabina dla palaczy na Lotnisku Chopina

 

08-11-2012


Nowa, 28-osobowa kabina Double High Plaza dla osób palących wyroby tytoniowe została zainstalowana na Lotnisku Chopina w Warszawie. To kolejny element współpracy pomiędzy warszawskim lotniskiem a firmą Palarnie.pl, mającej na celu zapewnienie komfortu pasażerom.


Nowa kabina dla palących jest pierwszym tego typu obiektem zainstalowanym w terminalu lotniskowym na całym świecie. Double High Plaza jest dwukrotnie większa od kabin zainstalowanych na Lotnisku Chopina rok temu. Dzięki swojej powierzchni (3430 mm x 4400 mm) umożliwia palenie 24-28 osobom jednocześnie, a jej wysokość (2637 mm) daje przestrzeń, która zwiększa komfort przebywania i palenia w kabinie.


Dotychczas w warszawskim porcie funkcjonowały trzy 14-osobowe urządzenia dostarczone i serwisowane przez Palarnie.pl: dwa w strefie zastrzeżonej dla pasażerów odlatujących oraz jedno w salonie VIP. W ten sposób osoby palące, przebywające na lotnisku po odprawie bezpieczeństwa bez możliwości opuszczenia budynku do czasu odlotu, mogły zgodnie z obowiązującymi przepisami palić wyroby tytoniowe.
Kabiny są wyposażone w niezwykle wydajny system oczyszczający powietrze. Zawartość popielnic i filtrów jest regularnie usuwana przez serwis, a następnie utylizowana, co powoduje, że żadne produkty uboczne palenia tytoniu nie oddziaływują negatywnie na środowisko naturalne.


– W połowie ub. roku zamontowaliśmy na Lotnisku Chopina pierwsze kabiny dla palaczy, które od tej pory cieszą się ogromną popularnością. Świadczą o tym liczby: w ramach rutynowego serwisu kabin zutylizowaliśmy dotąd półtorej tony niedopałków i ok. 300 kilogramów substancji smolistych - mówi Maciej Nasiński, prezes spółki Palarnie.pl.

– Oprócz warszawskiego lotniska, nasze kabiny obsługują również porty lotnicze we Wrocławiu, Rzeszowie oraz Gdańsku. Zainstalowaliśmy i serwisujemy kabiny także w wielu innych obiektach publicznych na terenie całego kraju - dodaje.


Źródło: lotnisko-chopina.pl


Komentujesz: Kabina dla palaczy na Lotnisku Chopina

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lotnisko chopina, port lotniczy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie