Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

14 maja w Warszawie odbędzię się 8 edycja Nocy Muzeów17-02-2011


Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się w sobotę, 14 maja i podobnie, jak w ubiegłych latach, organizowana jest w terminie Europejskiej Nocy Muzeów, w której uczestniczy około 120 miast.

W zeszłym roku w warszawskiej edycji uczestniczyło ponad 150 muzeów, galerii oraz instytucji kulturalnych, które podczas jednej nocy odwiedziło blisko 200 tys. zwiedzających. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także w tym roku, przedsięwzięcie będzie koordynować Biuro Promocji Miasta.

 

Muzeów zgłosiło się 54. Są także galerie, stowarzyszenia twórcze, archiwa, kawiarnie muzyczne, instytuty kulturalne i historyczne, kościoły i świątynie.

- Po raz pierwszy w akcji weźmie udział Muzeum Legii, Muzeum TVP czy Muzeum Neonów. W czasie Nocy Muzeów planowane jest także otwarcie Parku Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik - zapowiedziała w TVN Warszawa Katarzyna Ratajczyk z biura promocji miasta.


Warszawa przygotowuje przewodnik, w którym będą opisane wszystkie placówki biorące udział imprezie, a także mapa i informacje o komunikacji. Dzięki temu będzie można odwiedzić nieznane na co dzień miejsca, np. Dowództwo Garnizonu Warszawa, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Giełdę Papierów Wartościowych, czy - już tradycyjnie - Sejm oraz Belweder.


Harmonogram imprezy zostanie ogloszony juz wkrotce. Wszelkich szczegółowych informacji, dotyczacych Nocy Muzeów w Warszawie i nie tylko, mozna szukac na stronie organizatora www.noc-muzeow.pl


*Noc Muzeów to wydarzenie wymyślone w 1997 roku w Berlinie, gdzie po raz pierwszy otworzono muzea i galerie nocą – za darmo lub za symboliczną opłatą. Obecnie w całej Europie w Nocy Muzeów bierze udział ponad 120 miast, z czego 44 w samej Polsce.


Źródło: tvnwarszawa.pl


Komentujesz: Już 14 maja Warszawska Noc Muzeów 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, wystawy, noc muzeów 2011, galerie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie