Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

JuraPark Krasiejów jednym z 7 cudów


28-05-2012


JuraPark Krasiejów został uznany za najlepsze przedsięwzięcie turystyczne współfinansowane z Funduszy Europejskich. Nagrodę w kategorii „Miejsce przyjazne dzieciom” otrzymał w ramach konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Plebiscyt organizuje od 5 lat Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.


JuraPark Krasiejów został wybudowany na terenie pokopalnianego wyrobiska, skrywającego największe w Europie cmentarzysko zwierząt triasowych. Ideą jego powstania było stworzenie nowoczesnego obiektu, prezentującego dzieje Ziemi, w szczególności czasy, w których żyły dinozaury. Obecnie JuraPark jest największym parkiem tematycznym w Europie. Od czerwca 2010 r. odwiedziło go już prawie pół miliona turystów.


Na terenie 40 ha znajduje się ok. 250, stworzonych przez paleoartystów, modeli dinozaurów, ustawionych wzdłuż półtorakilometrowej ścieżki edukacyjnej. Innymi atrakcjami są: Pawilon Paleontologiczny, Multimedialny Tunel Czasu i otwarte w maju Prehistoryczne Oceanarium, które przybliżają zwiedzającym świat sprzed milionów lat.


- Jesteśmy bardzo dumni z nagrody. JuraPark jest obiektem turystycznym, w którym udało nam się połączyć zabawę z edukacją. Staramy się w interesujący i przystępny sposób prezentować wiedzę, będącą uzupełnieniem lekcji biologii czy geografii. Uczymy przez zabawę i bawimy ucząc – mówi Monika Pękala, kierownik marketingu JuraParku.


Krasiejowski park jest najmłodszym z trzech JuraParków, których właścicielem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Delta. Każdy z nich znajduje się na trasie Transeuropejskiego Dinoparku – ogólnoeuropejskiego projektu edukacyjnego obejmującego swym zasięgiem sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów.Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich to konkurs organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego już po raz piąty. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć współfinansowanych z Funduszy Europejskich, które dotyczą rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji.

 

Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: JuraPark Krasiejów jednym z 7 cudów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: dinozaury, park jurajski, krasiejów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie