Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Jeśli urlop to tylko w Turcji


12-05-2012


Jak informuje "Dziennik Polski", powołując się na dane Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, w ostatnim tygodniu kwietnia liczba rezerwacji wyjazdów wakacyjnych była o 64 proc. większa w porównaniu z końcówką kwietnia ubiegłego roku.


- Polacy korzystający z oferty biur podróży wybierają przede wszystkim Turcję - w ostatnim tygodniu kwietnia przebojem była Antalya, a w dalszej kolejności egipskie Hurgada i Sharm El Sheikh - wylicza gazeta.


Biorąc pod uwagę sprzedaż wycieczek od początku roku, najpopularniejsze kierunki to Turcja, Grecja i Egipt, a dalej: Hiszpania oraz coraz częściej wybierana Bułgaria. Prezes PZOT, Krzysztof Piątek, sugeruje, że wycieczki schodzą jak "ciepłe bułeczki".


- A jeśli wierzyć branżowym analizom, w całym kwietniu biura podróży zanotowały wzrost sprzedaży (w porównaniu z marcem) o 50 proc. - stwierdza dziennik.


Mimo to sytuacja polskich touroperatorów nie jest najlepsza - liczba zadłużonych ponad miarę biur wpisanych do Krajowego Rejestru Długów wzrosła wiosną bieżącego roku trzykrotnie w stosunku do wiosny ubiegłego roku. Teraz jest ich ponad 400, rok temu było 150.


Źródło: PAP/turystyka.interia.pl


Komentujesz: Jeśli urlop to tylko w Turcji

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wakacje, wypoczynek, podróż, turcja


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie