Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

W Bielsku-Białej rusza Średniowieczny Jarmark Świętojański17-06-2011


Średniowieczny Jarmark Świętojański odbędzie się w dniach od 18-19 czerwca w Bielsku-Białej. Na uczestników czekają liczne atrakcje – m.in. pokazy walk średniowiecznych, rekonstrukcje bitew oraz turniej rycerski.


Średniowieczny Jarmark Świętojański odbywać się będzie na Starym Mieście i Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej. W programie znalazły się m.in.: pokazy walk średniowiecznych, sztuki aktorskiej, a także koncerty muzyki dawnej. Odbędą się również pokazy kulinarne, muzyczno-taneczne, strzelania z łuku, miotania oszczepem, rzutu toporem oraz prezentacje sztuki katowskiej.


Dwa główne wydarzenia Jarmarku odbędą się w niedzielne popołudnie. Będą to: inscenizacja historyczna związaną z czeskim panowaniem w Bielsku oraz wielki turniej rycerski na bielskim rynku (między godziną 15.00 a 18.00).


Atrakcjom w Bielsku-Białej towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, organizowane na terenie Grodziska położonego w Starym Bielsku. W sobotnie popołudnie i wieczór odbędą się tam prezentacje potyczek rycerskich, a także m.in. rekonstrukcja szturmu i zniszczenia grodu starobielskiego przez rycerzy-rabusiów. Na wieczór zaplanowano występy muzyczne oraz pokaz sztucznych ogni.


- Pielęgnowanie i kultywowanie tradycji historycznych jest dla nas jednym z kluczowych elementów tworzenia regionalnego kolorytu w naszym mieście. Poprzez takie imprezy, jak Średniowieczny Jarmark Świętojański, chcemy podkreślać bogatą historię miasta i regionu oraz pokazywać jego korzenie, sięgające Średniowiecza – podkreśla Jacek Krywult, prezydent miasta Bielska-Białej.


Średniowieczny Jarmark Świętojański jest organizowany przez Muzeum w Bielsku-Białej, a dofinansowany został z budżetu miasta Bielska-Białej.


Komentujesz: Jarmark Świętojański w Bielsku-Białej

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: bielsko-biała, turnieje rycerskie, inscenizacja, jarmark świętojański


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie