Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego18-08-2011


28 sierpnia br., w godz. od 10.00 do 14.00 na dziedzińcu Gmachu Głównego Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku odbywać się będzie XV Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.


W programie imprezy przewidziane są stoiska z biżuterią, ceramiką, fotografiami, książkami, lalkami, mosiądzem, militariami, numizmatami, obrusami, odznaczeniami, rzeźbami, strojami ludowymi, szkłem, zabytkami techniki itp.


Oprócz możliwości zakupu unikatowych przedmiotów, odwiedzający jarmark mogą liczyć na porady. Wiele osób ciekawych jest swoich korzeni, ale nie wie, skąd wziąć informacje na ten temat. Pracownik Działu Historycznego Muzeum Historii Włocławka postara się udzielić podstawowych informacji, gdzie szukać danych i jak tworzyć drzewa genealogiczne.


Kolekcjonerzy, którzy mają w posiadaniu niezidentyfikowane monety, ordery i odznaczenia polskie mogą przyjść z nimi na jarmark i zasięgnąć informacji na ich temat od pracownika Działu Numizmatyki, Medalierstwa i Metrologii włocławskiego Muzeum.


Tradycyjnie, tak jak na dotychczasowych jarmarkach, rzeczoznawca wyceniać będzie wartość znaczków i zbiorów filatelistycznych. Specjaliści z Pracowni Konserwatorskiej przygotują pokaz prac konserwatorskich oraz udzielą porad.


Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można będzie nabyć publikacje z zakresu etnografii, historii, historii sztuki oraz przewodniki po włocławskich oddziałach muzealnych.


Komentujesz: Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: włocławek, rękodzieło, jarmark staroci, jarmark rękodzieła


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie