Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Patronat Polska Wita

Jarmark Jagielloński w Lublinie25-07-2011


Jarmark Jagielloński to twórcze połączenie dawnego Jarmarku Kupieckiego oraz współczesnego Jarmarku Kulturalnego. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach od 12 do 14 sierpnia. Wszystkie atrakcje Jarmarku Jagiellońskiego są bezpłatne.


Jarmark Jagielloński kontynuuje tradycje jarmarków organizowanych w XV i XVI wieku w Lublinie. To tutaj, w epoce Jagiellońskiego Złotego Wieku spotykali się kupcy i artyści z wielu ziem Rzeczypospolitej, odległych krańców Europy a także Azji. Jeśli mówimy dziś o jednolitym rynku Europy, to jarmarki lubelskie na pewno są jego prawzorem.


Unikatowe w skali kraju spotkanie artystów, rzemieślników i rękodzielników oraz miłośników kultury, tradycji i dobrej zabawy. Trzy dni z muzyką folkową, turniejami rycerskimi, grami tradycyjnymi i teatrem. Na straganach nieprzebrane bogactwo autentycznych, ręcznie wytwarzanych przedmiotów. Warsztaty tkactwa, kołysanek, tańca tradycyjnego, gry na suce biłgorajskiej, plastyki obrzędowej. To tylko niektóre z atrakcji Jarmarku Jagiellońskiego.

 

Współczesny Jarmark to jednak nie tylko kolorowe stragany i subtelne rękodzieło. To również barwne parady, podczas których dwumetrowa złota kura wędruje między kamienicami Starego Miasta w orszaku mieszczan, rycerzy, kuglarzy, rzemieślników i muzyków. Historia przeplata się ze współczesnością, wiedza spotyka się z zabawą, tradycja z awangardą, gwara z językami obcymi.


Termin: 12 – 14 sierpnia 2011
Miejsce: Lublin – Stare Miasto, Błonia pod Zamkiem


Patronem medialnym wydarzenia jest Polska Wita.


Komentujesz: Jarmark Jagielloński w Lublinie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: jarmark jagielloński, lublin, turystyka regionalna, kuchnia regionalna, rękodzieło


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł