Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Japońska telewizja nakręci film o Mazurach


14-05-2012


Japończycy przygotowują film dokumentalny o krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jak podkreślają autorzy filmu, o Mazurach usłyszeli, gdy region ten promował się w światowym konkursie na 7 nowych cudów świata.


Zdjęcia powstawały między innymi w Mazurskim Parku Krajobrazowym w Krutyni. Jak powiedział PAP strażnik i przewodnik Mazurskiego Parku Maciej Głąbiński, dziennikarze z Japonii byli pod urokiem dzikich i niedostępnych mazurskich terenów.


Goście z Japonii widzieli dziko żyjące zwierzęta, takie jak sarny, jelenie, ptaki szponiaste - kanie, bieliki i myszołowy. Duże wrażenie zrobiła na nich liczna populacja bocianów białych występująca na Mazurach.


Japończycy mają filmować Mazury z lądu, wody i z powietrza. Anna Wasilewska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego odpowiedzialna za turystykę i promocję podkreśliła, że Mazury są wyjątkowe nie tylko na tle Polski, ale całej Europy.


- Zainteresowanie japońskiej telewizji potwierdza sukces kampanii "Mazury Cud Natury" i jest to bardzo miłe wyróżnienie regionu. Mam nadzieję, że zainteresowanie Mazurami, ale także Warmią, będzie wciąż rosło, bo turystyka jest jednym z priorytetów strategii rozwoju regionu - oceniła.


W plebiscycie fundacji New7Wonders Wielkie Jeziora Mazurskie zostały uznane za jedno z 14 najpiękniejszych miejsc na Ziemi.


Źródło: PAP/turystyka.wp.pl


Komentujesz: Japońska telewizja nakręci film o Mazurach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: mazury, mazury cud natury, new7wonders


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie