Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Japonia funduje blogerom darmowe odwiedziny


10-02-2012


Władze Japonii zwróciły się do mediów społecznościowych z oryginalną propozycją. Postanowiono zaprosić dziesięć wpływowych osób do odwiedzenia Japonii na koszt rządu. Przeznaczono na ten cel 280 tys. dolarów.


Pierwszymi zaproszonymi osobami aktywnie działającymi w internecie zostali: Roger Ortuno Flamerich – hiszpański bloger, Louisa Liu Chu – blogerka amerykańskiego pochodzenia zajmująca się sprawami kulinarnymi oraz Khaled Hamza - prowadzący egipski serwis społecznościowy IkhwanWeb. Wśród dziesięciu wytypowanych znajdzie się jeszcze w tym miesiącu dwóch internautów udzielających się na Twitterze – chilijski profesor uniwersytetu oraz chińska pisarka bajek dla dzieci.


Zaproszenie internautów udzielających się poprzez blogi i serwisy społecznościowe jest dla japońskiego rządu próbą upowszechnienia postępów w pracach nad odbudową rejonów dotkniętych zeszłorocznym trzęsieniem ziemi. Dodatkowym impulsem było również ukazanie Japonii jako miejsca cały czas atrakcyjnego dla potencjalnego turysty, gdyż liczba odwiedzających Japonię po trzęsieniu ziemi drastycznie zmalała.


Pomysł z odwiedzinami Japonii jest ukłonem w stronę aktywnych internautów po nieudanej próbie przedstawienia oferty 10 tys. darmowych przelotów do Japonii dla turystów, którzy opiszą swoje wrażenia z pobytu na swoich blogach lub na profilach w serwisach społecznościowych.


Źródło: e-biznes.pl


Komentujesz: Japonia funduje blogerom darmowe odwiedziny

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: serwisy społecznościowe, internet, japonia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie