Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Latanie bez ryzyka09-11-2011


Jak usprawnić rynek przelotów grupowych? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji zorganizowanej przez portal Travel-Bidder.com, odbywającej się podczas pierwszego dnia XXII edycji targów Tour Salon w Poznaniu. Podczas wystąpień prelegentów dominującą kwestią była polemika pomiędzy agencjami incentive i biurami podróży, a liniami lotniczymi.


Branżę lotniczą reprezentowała Lufthansa – jak wynika z Badania Rynku Przelotów Grupowych w Polsce, jeden z liderów pod względem jakości wykonywanych usług.

Według uczestników badania największy problem z ofertą przelotów to kwestie związane z zagubionym lub opóźnionym bagażem. Przedstawiciele Lufthansy tłumaczyli, że linia zwiększyła limity bagaży, ale ze względów bezpieczeństwa zrezygnowała też z możliwości łączenia bagaży w ramach jednej grupy.


Ze strony organizatorów wyjazdów grupowych słychać było natomiast głosy wyrażające niezadowolenie ze współpracy z przewoźnikami. Andreo Grzębowski, prezes Biura Podróżników Flugo przytoczył w swoim wystąpieniu szereg przypadków obrazujących problemy napotykane przez biura incentive. Według niego straty ponoszone przez klientów są niewspółmierne do rekompensaty oferowanej przez linie lotnicze.


Stroną pojednawczą między liniami, a agencjami incentive okazał się przedstawiciel branży ubezpieczeniowej - Dariusz Baran z firmy Chartis. Jego zdaniem firmy ubezpieczeniowe otwierają się na coraz to nowsze potrzeby klienta. Dzięki dodatkowym świadczeniom można zabezpieczyć się przed skutkami wielu problematycznych sytuacji, jakie mogą nas spotkać podczas podróży.

 

22 listopada, w godzinach 10.00 – 14.00, w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport Hotel odbędzie się warszawska edycja Konferencji „Ryzyka Przelotów Grupowych”. Rejestracja i więcej informacji na stronie www.travel-bidder.com


Komentujesz: Jak usprawnić rynek przelotów grupowych?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: konferencja, podróże lotnicze, lufthansa, tour salon


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie