Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Jak tanio zaplanować wyjazd na majówkę?


18-04-2012


W tym roku weekend majowy może okazać się tak długi jak urlop. Wystarczy wziąć trzy dni wolnego, by cieszyć się dziewięciodniowym wypoczynkiem. Ci nieco bardziej zapracowani mogą skorzystać z tzw. city break. Zarówno w jednym, jak i drugim wypadku bardziej opłaca się planować wyjazd samodzielnie. W ten sposób można zaoszczędzić ok.550 zł.


Z badań TNS OBOP wynika, że co trzeci Polak planuje wypoczynek, który jest dłuższy niż tydzień, nie przekracza natomiast czternastu dni. Tegoroczny weekend majowy wpisuje się zatem w schemat, jaki statystycznemu Kowalskiemu wydaje się najwygodniejszy. Zyska on również w pracy, ponieważ wykorzysta zaledwie 3 dni urlopu, a nie tyle, ile musiałby przeznaczyć na wypoczynek np. w lipcu.


Takie rozwiązanie wiąże się z jeszcze jednym udogodnieniem. Ci, którzy zaplanują wycieczkę w maju, a więc poza turystycznym sezonem, mogą liczyć na niższe koszty noclegu. Tańsze również będą różnego rodzaju atrakcje turystyczne – mówi Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl.


Dla tych, którym tryb pracy nie pozwala na tak długi wypoczynek, pozostaje krótsze  i ekonomiczniejsze rozwiązanie. W dniach od 3 do 6 maja mogą oni zaplanować tzw. city break. – Takie wyjazdy to nic innego jak krótki, weekendowy wypad do jednej z europejskich stolic – dodaje Brinkmann.


Źródło: informacja prasowa dotPR


Komentujesz: Jak tanio zaplanować wyjazd na majówkę?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: majówka, urlop, podróż, city break


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie