Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Jak spędzimy tegoroczne ferie zimowe?06-12-2011


Serwis eholiday.pl zbadał preferencje urlopowe swoich użytkowników w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Niektóre z odpowiedzi były zaskakujące - na przykład aż 36 procent badanych w ogóle nie planuje zimowego urlopu.


Najpopularniejszym kierunkiem zimowego urlopu jest wśród ankietowanych Polska (50 procent), a najchętniej wybieranymi miejscowościami są Zakopane, Karpacz, Białka Tatrzańska, Szklarska Poręba i Wisła. Za granicę wybiera się zaledwie 14 procent osób. Co ciekawe, aż 36 procent respondentów zadeklarowało, że w tym roku w trakcie ferii zimowych nigdzie nie wyjedzie. Stosunkowo mała popularność wyjazdów zagranicznych może być spowodowana wysokim kursem europejskiej waluty i niepewną sytuacją gospodarczą. Jeżeli planujemy zimowy wypoczynek, to rezerwujemy na niego tydzień (59 procent) lub mniej niż tydzień (18 procent). Tylko 15 procent badanych może sobie pozwolić na dwutygodniowy odpoczynek.

Autor zdjęcia:

Najpopularniejszym miejscem zakwaterowania cieszą się pensjonaty (29 procent) oraz hotele (22 procent). Kwatery prywatne nadal wybiera sporo osób (28 procent wszystkich badanych), ale zainteresowanie nimi maleje głównie ze względu na zaplecze, komfort i dodatkowe atrakcje. Mimo iż zimowe wakacje kojarzą się głównie z nartami, śniegiem i aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, to blisko 40% ankietowanych zamierza zrezygnować z tej formy wypoczynku na rzecz relaksu i biernego odpoczynku. Sporty zimowe planuje w tym czasie uprawiać 30 procent badanych.


Nie ma natomiast niespodzianek w odpowiedzi na pytanie z kim spędzimy urlop. 66 procent wybierze się na zimowe ferie z rodziną, 27 procent z przyjaciółmi a tylko 5 procent planuje samotny wypoczynek.


Jesteśmy zdecydowanie zwolennikami samodzielnego planowania zimowego wypoczynku - 84 procent. Ofert szukamy głównie przez internet (75 procent) albo korzystamy z informacji od przyjaciół i znajomych (21 procent). Prasa i ulotki reklamowe mają w tym zakresie znikome znaczenie. Wpływ na decyzje mają też opinie innych osób wyrażane na forach i grupach dyskusyjnych.


W badaniu zapytano także o rolę popularnych ostatnio serwisów zakupowych. Okazuje się, że aż 91 procent ankietowanych nie korzysta z tego typu ofert przy planowaniu urlopu!


Ankietę przeprowadzono wśród użytkowników serwisu eholiday.pl w dniach 27.11-04.12. Udział w badaniu ponad 550 osób.


Komentujesz: Jak spędzimy tegoroczne ferie zimowe?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: ferie zimowe, urlop zakopane, eholiday.pl


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie